Најлесен пат до Г-точката: Поза во сексот која никогаш не се одбива

Не постои формула за совршен секс бидејќи се зависи од партнерите, нивните желби и потреби, но многу истражувања потврдиле дека жените имаат омилена поза во која најбрзо и најлесно доаѓаат до оргазам.

Една од наједноставните, а притоа и најпопуларните пози во сексот, секако, е мисионерската поза. Позата во која жената лежи на грб, а мажот е над неа, е основа во секој секс.

Оваа поза овозможува максимален контакт со телото и усните на партнерот, страствени погледи и воздишки кои се многу силни двигатели на страста.

Исто така, во оваа поза е наједноставно да се дојде до женската Г-точка која исто така може да биде одговорна за силен оргазам. Но, мисионерската поза не мора да биде здодевна, бидејќи оваа поза може да се изведе на разни начини, а ние ви ги донесуваме трите најпопуларни кои гарантираат најсилен оргазам.

1. Класична мисионерска поза

Жената лежи на грб со раширени нозе. Мажот лежи над неа со свиткани колена или испружени нозе, потпирајќи го телото на дланките или лактите. Мажот го диктира темпото и силата на односот.

2. Обратна мисионерска поза

Оваа поза е како создадена за жените кои сакаат да доминираат во сексот. Мажот лежи на грб со малку раширени нозе, а жената е над него потпрена на дланките или лактите покрај неговата глава. Во оваа варијанта жената го диктира темпото.

3. Мисионерска поза под агол

Жената лежи на грб со рашитени нозе. Мажот лежи над неа, но под агол од 45 степени, односно малку ротиран на лево или на десно. За покомотна позиција и посилно задоволство, жената може да ја испреплете едната нејзина нога со неговата и да му го олесни движењето.

Слични објави

СТРАШНАТА БОЛЕСТ ѝ се вратила: Славната глумица ги одбројува деновите

Igor

Причината е страшна: БРИТНИ СПИРС го изгуби старателството над децата

Igor

Дали сте ги забележале? Ова се некои од најпознатите грешки во легендарните песни

Еспресо

Здравјето на Аријана Гранде е полошо од што се мислеше

Igor

Џенифер Лоренс се спрема за тајна венчавка? Моминската вечер дебакл!

Igor

Жешки фотографии: Лоба се тушира во тоалет, а некој ја слика! (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

деветнаесет − Осумнаесет =

Слични објави

НЕ САКАА НИТУ ДА СЕ ПОГЛЕДНАТ: Принцовите Вилијам и Хари КОНЕЧНО на исто место, Кејт и Меган одалечени со метри (ФОТО)

Igor

Хали Бери во шестата деценија прави вратоломии како од шега (ФОТО)

Igor

Уживање во базен: Алесандра Амброзио на Ибица (ГАЛЕРИЈА)

Igor

Џон Ленон го мразел најпознатиот хит на „Битлси“ (ВИДЕО)

Еспресо

Актерката префрлена во болница по сообраќајната несреќа: Автомобилот заврши на покрив (ВИДЕО)

Igor

„Вистинска тигрица“ или „дегутантна“?: Карлеуша позира во хулахопки и долна облека (ВИДЕО)

Igor
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian