Мал детаљ од сексот е јасен знак дека жената ве изневерува

Експертите тврдат дека овој детаљ е уверлив доказ за неверството на жената.

Иако можеби мажите се оние кои повеќе изневеруваат, тоа не значи дека и жените не изневеруваат. И додека некои припадници на посилниот пол тоа го прават само поради забава, жените најчесто изневеруваат поради друга причина.

Имено, зборуваме за фактот дека нивниот партнер не им обрнува доволно внимание и не им ја дава почитта која ја заслужуваат, па припадничките на понежниот пол одлучуваат да го побараат тоа што им недостасува кај друг маж.

А, сега, истражувачите забележале важна врска помеѓу неверството и глумењето на женски оргазам, а истражувањето опфатило 138 жени и 121 мажи во хетеросексуални врски.

Така, жените да одговорат на прашањата колку чести и интензивни оргазми доживуваат, а мажите требало да одговорат колку често нивната партнерка доживува оргазам.

На тој начин истражувачите дошле до заклучок дека колку почесто жената глуми оргазам, толку е поверојатно дека го изневерува својот партнер.

Слични објави

Прекрасен начин за почеток на новата година – Виенски концерт

Јасмина Кантарџиева

Деми Роуз објави БРУТАЛНО ПРОВОКАТИВНА фотка во танга (ФОТО)

Igor

ЕЛЕН ДЕЏЕНЕРИС: Очувот ме допираше кога имав 15 години и глумеше дека е доктор

Igor

Сите зјапаат во деколтето на Марјана, но таа има задник за чиста десетка (ФОТО)

Igor

ИМА ЛИ „МАЛИ СИГНАЛИ“? Наташа Беквалац и Богдан Богдановиќ фатени заедно!?

Igor

Вељко Ражнатовиќ со фото најави ВАЖЕН НАСТАН, но откри и важен детаљ од ЛУКСУЗНИОТ ДОМ на Дедиње (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

3 × 5 =

Слични објави

Шеј Мичел ја објави првата фотографија со ќерката (ФОТО)

Igor

Среќните парови ги имаат овие сексуални навики

Igor

Пејачката Адријана Кеш се „соблече“ на Инстаграм (ФОТО)

Igor

ВИДЕО: Евтини колачиња со џем – Брзи, посни, едноставни, а превкусни!

Еспресо

Дневен хороскоп за 3 декември: Не занемарувајте ги вашите најблиски затоа што сте под стрес

Еспресо

Колку ги имала досега? Пејачката ја ОТКРИ бројката! (ФОТО)

Igor