Честитката на Вилијам и Кејт упатена до Меган Маркл ги разбесни фановите (ФОТО)

Британските медиуми веќе со месеци зборуваат за лошите односи меѓу Кејт Мидлтон и Меган Mаркл, а многумина сметаат дека ова е уште еден доказ дека тие не се поднесуваат.

Меган Mаркл во неделата го прослави својот 38 роденден.

Честитки и пристигнаа од сите краеви на светот, но на фановите на кралското семејство особено интересна им беше онаа која пристигна од Кенсингтонската палата, односно од принцот Вилијам и Кејт Мидлтон.

Тие и испратија честитка на Инстаграм:

– И посакуваме најсреќен роденден на војвотката од Сасекс – а додадоа и емотикони со балони.

Но, фотографијата која ја избраа покрај честитката не им се допадна на фановите на Меган Маркл. Тие сметаа дека не е во ред тоа што покрај неа на сликата се и Хари, Чарлс, Вилијам и Кејт.

А бидејќи Кејт е во средина, обожавателите на Меган сметаат дека таа на тој начин сакала да покаже дека таа е сопругата на идниот крал.

Фановите биле разочарани од овој потег, прашувајќи се дали „Меган е толку небитна?“.

Слични објави

Откриено како починал синот на шеикот – УЖИВАЛ ВО ДРОГА, ЖУРКИ И ОРГИИ (ФОТО)

Igor

Сите се неважни, обичен жабарник: Карлеуша ги подбра сите, а само таа има влијание на него! (ФОТО)

Васко Спасоски

Рита Ора во топла прегратка на принцот Хари

Igor

Кеба направи шоу во „ТЛЗП“, а Северина му кажа неколку зборови и се расплака (ВИДЕО)

Igor

Хороскоп за 28 јануари – Прочитајте што ве очекува овој вторник!

Еспресо

Кои се и како изгледаат 12-те најбогати жени во светот?

Еспресо

Остави Коментар

4 × 3 =

Слични објави

Импресиите од прославата на Врањеш не стивнуваат: За Цеца најскапиот апартман! (ФОТО)

Igor

Одиме на победа! Слушнете како звучи детската евровизиска песна на нашата Мила (ВИДЕО)

Igor

11 милиони лајкови како од шега: Кога најмладата милијардерка ќе се соблече во бикини, тоа е празник за очи (ФОТО)

Еспресо

ЉУБОВЕН ТРИАГОЛНИК: Го донела љубoвникот да живее со нејзе и со сопругот

Igor

Каролина Гочева го прослави 40-от роденден: Не е важно колкав е кругот, туку кој е во него! (ФОТО)

Еспресо

И ЛЕПА БРЕНА ВО ТРЕНД: Пејачката снимена на улица, еве што правеше (ФОТО)

Igor