Неверојатно вкусни поховани тиквички (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Подготвила: Марија Донева

Состојки:

2 тиквички средна големина

4 јајца

150 грама пармезан

3 лажици сусам

5 лажици презла

3 лажици брашно

Сол и масло за јадење

Слични објави

Здравствени ризици кај милениците во пресрет на новогодишните празници

jasmina.kantardzieva

НЕ СЕ ЗАЛАЖУВАЈТЕ: Ова е страшната вистина за газираните сокови

Igor

Направете сами чоколадо од проверени состојки

Igor

МОЖЕТЕ ЛИ БЕЗ ЛЕБ? Еве што ќе се случи ако целосно го исфрлите од исхраната

Igor

Внуката на ПРИНЦЕЗАТА ДИЈАНА изгледа преубаво и е во врска со 33 години постар милионер

Igor

Ботоксот не ви е потребен повеќе – Оваа маска ќе го „испегла“ вашето лице

Igor

Остави Коментар

17 − осум =

Слични објави

Како секогаш да подготвите НАЈВКУСНИ ПРЖЕНИ ЛЕПЧИЊА?

Igor

Билјана Црвенковска: Жените, мајките, девојките во Македонија, се плашат да кажат „НЕ“

Еспресо

Морничава снимка од смртта на сопругот на руската богаташка: Ставиле сув мраз во базенот, тројца починале (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

Еспресо

Правиме превкусна зимница со тетка Марија, а за бонус – рецепт за штипска пастрмајлија!

Igor

Нов омилен рецепт: Летна пица полна со здрав зеленчук! (РЕЦЕПТ)

Igor

Британските медиуми „горат“: Вилијам и Кејт се подготвуваат за тронот! (ФОТО)

Слободен печат