24.8 C
Скопје
10:53 - 15 јуни, 2024

Само три состојки пред спиење, за поубави и поодморени утра

На секого му се случило наутро да се разбуди со некаква болка во телото и на тој начин да му се уништи целиот ден.

Некогаш овие болки се последица на лошата положба при спиењето, но некогаш може да бидат резултат и на лоша исхрана или недоволен внес на одредени хранливи материи во текот на денот.

За да ја направите напивката со која ќе се разбудите одморени и без болки наутро, потребни ви се само три состојки: една банана, половина литар вода и цимет.

Водата треба да проврие. Во меѓувреме добро измијте ја бананата и отсечете ги врвовите. Ставете ја да се вари во зовриената вода околу 10 минути. Процедете ја водата, додадете цимет и испијте една шолја пред спиење.

Слични објави

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Минимално инвазивен ласерски третман на враснато влакно

еспресо

Дали знаете дека е можна операција на рака без употреба на скалпел?

еспресо

Ветеринар зборува за три производи кои никогаш не треба да ги давате на вашето куче: Тие се извор на бактерии кои се пренесуваат и на луѓето

еспресо

Работи што не сте ги знаеле за вагиналното подмладување

еспресо

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Комплетна артериска рeваскуларизација при коронарна болест на срцето

еспресо

(Фото) Добредојде Синклер во Македонија

еспресо
Се вчитува....