Најдобриот лек за бактерија во желудникот: Кога ќе го изедете ОВА ќе ја уништите МНОГУ БРЗО!

Смоквите во маслиново масло се најдобриот лек за бактерии во желудникот. Во сад ставете суви смокви, а потоа прелијте ги со квалитетно ладно цедено маслиново масло.

Смоквите можете да ги исечете на 4 дела подобро да ги пуштат лековитите состојки во маслиновото масло. Вака помешаната смеса треба да стои барем 40 дена, по што можете да ја користите. Се консумира секое утро на празен стомак по една смоква.

Пожелно би било да конзумирате и по една мала лажичка од маслиновото масло во кое стоеле смоквите.

За лекувањето да биде што подобро и што поефикасно треба својата исхрана да ја усогласите со лекувањето. Јадете варена, лесна храна, без премногу зачини особено без луто, кисело, премногу солено, премногу ладно или премногу топло. Избегнувајте масни меса и месни преработки.

Слични објави

Насочете ја енергијата во вистинската насока! Што предизвикува забавување на метаболизмот?

Васко Спасоски

Чудесно млеко за долговечност: Кефирот лечи многу здравствени проблеми, но еве кој не смее да го консумира!

Еспресо

Роберт Патинсон: Да не беше „Хари Потер“ ќе бев пијанист!

Igor

Нов застражувачко бизарен тренд: Влакна од носот! Ставаат дури и маскара на нив (ФОТО+ВИДЕО)

Igor

Зошто треба да ги избегнувате бананите за појадок?

Еспресо

Што ќе значи ако се прогласи пандемија на коронавирус и како ќе влијае тоа на секој од нас (ИНФОГРАФИК)

Слободен печат

Остави Коментар

18 + два =

Слични објави

6 најдобри стајлинзи: Носете кожни пантолони како трендсетерките! (ФОТО)

Igor

Неколку работи кои треба да ги знаете пред да одлучите да живеете заедно со партнерот

Igor

Промени во урината кои укажуваат на проблем

Igor

Како да знаете дали сте претерале? Висок крвен притисок, главоболка и тахикардија се јавуваат при висок внес на кофеин

Еспресо

За позитивна енергија: Веднаш ослободете се од овие работи

Igor

Намирници со повеќе протеини

Igor