Најдобриот лек за бактерија во желудникот: Кога ќе го изедете ОВА ќе ја уништите МНОГУ БРЗО!

Смоквите во маслиново масло се најдобриот лек за бактерии во желудникот. Во сад ставете суви смокви, а потоа прелијте ги со квалитетно ладно цедено маслиново масло.

Смоквите можете да ги исечете на 4 дела подобро да ги пуштат лековитите состојки во маслиновото масло. Вака помешаната смеса треба да стои барем 40 дена, по што можете да ја користите. Се консумира секое утро на празен стомак по една смоква.

Пожелно би било да конзумирате и по една мала лажичка од маслиновото масло во кое стоеле смоквите.

За лекувањето да биде што подобро и што поефикасно треба својата исхрана да ја усогласите со лекувањето. Јадете варена, лесна храна, без премногу зачини особено без луто, кисело, премногу солено, премногу ладно или премногу топло. Избегнувајте масни меса и месни преработки.

Слични објави

Ослабете 5 килограми за една недела со помош на диетата со супа

Igor

Не ги стискајте поткожните мозолчиња, можете да си направите голем проблем!

Igor

Пијалак со кој цел ден ќе бидете снабдени со магнезиум

Еспресо

ИМАТЕ ГРУТКИ ПОД ПАЗУВИТЕ: Може да е безопасно, но може и да е знак на оваа тешка болест!

Igor

Како стравот, самокритичноста и опсесијата влијаат на вас?

Еспресо

Неочекувани активности кои топат голем број калории!

Еспресо

Остави Коментар

Шестнаесет − осум =

Слични објави

Намирници со повеќе протеини

Igor

Храна за подобро помнење

Igor

Зошто ни трепери окото: Дали и кога има причина за грижа?

Еспресо

Витаминска бомба која ќе ве доведе до идеална линија

Igor

МАСКА ЗА ИНТИМА: Нега или нов опасен тренд по кој полудеа жените низ светот?

Igor

Останете здрави, дури и ако премногу часови ги работите седејќи

Igor