Tag : бактерија

Здравје

Британка стана првата личност на светот излечена од смртоносна инфекција преку ГМО вирус

Igor
Британска тинејџерка која боледува од цистична фиброза стана привата личност на светот која е излечена од смртоносна инфекција со помош на генетски модифициран вирус, пренесува...
Здравје

Најдобриот лек за бактерија во желудникот: Кога ќе го изедете ОВА ќе ја уништите МНОГУ БРЗО!

Igor
Смоквите во маслиново масло се најдобриот лек за бактерии во желудникот. Во сад ставете суви смокви, а потоа прелијте ги со квалитетно ладно цедено маслиново...
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian