Tag : ГМО

Кујна Сцена

Храна која мислиме дека е здрава, а всушност е штетна

Igor
Погрешните диети може да предизвикаат многу поголеми здравствени проблеми отколку цигарите или хамбургерите. На оваа листа ќе најдете многу продукти кои се дел од вашата...
Здравје

Британка стана првата личност на светот излечена од смртоносна инфекција преку ГМО вирус

Igor
Британска тинејџерка која боледува од цистична фиброза стана привата личност на светот која е излечена од смртоносна инфекција со помош на генетски модифициран вирус, пренесува...
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian