Австралиската Ким Кардишијан е помеѓу најпопуларните фитнес блогерки на светот (ФОТО)

Тами Хемброу е атрактивна Инстаграм и финес дива, која важи за една од најпопуларните фитнес блокерки на светот, а која минатата година ја освои и наградата на магазинот Космополитан за жена на годината.

View this post on Instagram

Morning ☁️👼🏼

A post shared by Tammy 🐚 (@tammyhembrow) on

Оваа награда се однесуваше на влијанието на Тами кое таа го оствари преку социјалните мрежи во фитнес индустријата.

View this post on Instagram

Chica cherry cola 🍒 @loungeunderwear

A post shared by Tammy 🐚 (@tammyhembrow) on

View this post on Instagram

You would have sworn she was an angel huh

A post shared by Tammy 🐚 (@tammyhembrow) on

Бројни модни брендови како што се Fashion Nova и Women’s Best, од поодамна ја ангажираа за заштитно лице, а сестрите Кардашијан и Џенер се запознаа со неа откако Клое Кардашијан, импресионирана од нејзиното влијание на Инстаграм, минатата година ја повика да биде заштитно лице на нејзиниот моден бренд Good American.

View this post on Instagram

Girls rule boys drool

A post shared by Tammy 🐚 (@tammyhembrow) on

View this post on Instagram

🔫💚 @ohpolly

A post shared by Tammy 🐚 (@tammyhembrow) on

Оваа убавица поради своите облини го доби епитетот „Австралиската Ким Кардашијан“, а на Инстаграм има речиси 11 милиони следбеници.

View this post on Instagram

JUST DROPPED ^_^ 💗 @saskicollection

A post shared by Tammy 🐚 (@tammyhembrow) on

View this post on Instagram

💦 TOMORROW

A post shared by Tammy 🐚 (@tammyhembrow) on

View this post on Instagram

💦 @saskicollection

A post shared by Tammy 🐚 (@tammyhembrow) on

Слични објави

Дали ќе ги препознаете овие две преслатки дечиња? (ФОТО)

Igor

Хороскопски знаци кои постојано се во потрага по авантура!

Еспресо

Некогаш и сега: Бред Пит, Кијану Ривс, Џенифер Анистон… Колку се промениле славните актери? (ФОТО)

Еспресо

Таа го има најдобриот ЗАДНИК во светот, еве ДОКАЗ! (ВИДЕО)

Igor

Се враќа во мода најомразениот тренд од 2000-та година! (ФОТО)

Еспресо

Хороскоп за 18 февруари вторник – Стрелците ги очекува нова љубов, Рибите ќе добијат пари

Еспресо

Остави Коментар

седумнаесет − Шестнаесет =

Слични објави

Шарлиз Терон: Веќе 10 години сум сингл

Igor

Џејми Ли Кертис се пофали на Инстаграм: Атиџе ми даде мед, ова е најслаткиот подарок! (ФОТО)

Еспресо

Ламбе испрати убави вести од Америка: Пејачот по вторпат ќе стане татко!

Слободен печат

Се омажи ќерката на Зорица Брунцлик која никогаш не се појавува во јавност (ФОТО)

Igor

Секси Дона од „Чувари на плажата“ на 51 години се соблече скроз гола и се поли со… (ФОТО)

Васко Спасоски

Поради пластичните операции и ботоксот, познатата актерка едвај може да се насмее! (ФОТО)

Васко Спасоски