4.8 C
Скопје
07:02 - 27 февруари, 2024

Ознака : витни хјустон

СветСлајдерСценаЧудесни жени

Филмот за поп дивата со неповторлив глас Витни Хјустон премиерно во декември

Еспресо
Поминаа десетина години од прераната смрт на единствената Витни Хјустон, чиј неповторлив глас ни подари незаборавни хитови и затоа публиката со нетрпение ја очекува премиерата...
СветСлајдерСценаФилм и ТВ

Потрагата по актерката конечно заврши – Одлучено е кој ќе ја глуми Витни Хјустон во филмот за нејзиниот живот

Еспресо
По потрагата низ целиот свет конечно е избрана актерката која ќе ја отелотвори пејачката Витни Хјустон во биографскиот филм „I Wanna Dance with Somebody”. Станува...
СветСцена

Почина свршеникот обвинет за смртта на ќерката на Витни Хјустон!

Слободен Печат
Ник Гордон, кој беше осуден на смрт поради убиството на неговата девојка Боби Кристина Браун, ќерка на Витни Хјустон, е пронајден мртов. Оваа информација ја...