23.8 C
Скопје
15:49 - 30 мај, 2024

Ознака : шанен доерти

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Шанен Доерти: Морбидните теории ја натераа Кејт Мидлтон да објави дека има рак

еспресо
Шанен Доерти остро ги нападна теоретичарите на заговори кои деновиве имаа многу да кажат за Кејт Мидлтон и нејзиното исчезнување од очите на јавноста. Ѕвездата...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Шанен Доерти до детаљ го испланира својот погреб: „Пепелта да ми се измеша со онаа на моето куче и на мојот татко“

Еспресо
Познатата актерка Шанен Доерти, најпозната по улогата во серијата „Беверли Хилс, 90210“ со години се бори со ракот. Таа неколку пати јавно проговори за тоа...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Шанен Доерти најде сила да сподели нова трагедија: Ракот ѝ се проширил на мозокот, „мојот страв е очигледен“

Еспресо
Глумицата Шанен Доерти донесе храбра одлука да сподели интимно ажурирање за нејзината битка со ракот. Актерката откри дека имала рак на дојка во четврта фаза...
СветСлајдерСцена

Детали за разводот на Шанен Доерти и Курт Исвариенко: „Беа разделени од јануари“, еве ги причините

Еспресо
Глумицата Шанен Доерти и нејзиниот сопруг Курт Исвариенко со кого е во брак 11 години, моментално се на насловните страници а причината е нивниот развод....
СветСлајдерСцена

(Фото) Шанен Доерти го прослави роденденот среде битката со ракот во четврта фаза: „Отсекогаш сум сакала дете, но можеби треба да станам мајка на поинаков начин“

Еспресо
И покрај нејзината дијагноза, ѕвездата продолжува да работи и да ги инспирира другите со својата храброст и издржливост. Легендарната американска актерка која стекна огромна популарност...
Ви препорачуваме на СПЕспресоЖенски печатСветСлајдерСцена

ШАНЕН ДОЕРТИ ДО ПОСЛЕДЕН ЗДИВ СЕ БОРИ: „Многу сум благодарна за секој ден. Ракот во четвртата фаза не значи крај на животот“

Еспресо
Шанен Доерти, поранешната Бренда Волш од „Беверли Хилс 90210“ се врати на Инстаграм за да зборува за себе и за својата болест, овојпат со повеќе...