25.8 C
Скопје
09:47 - 24 јуни, 2024

Ознака : кето

Здрави навикиЗдравјеСлајдер

КЕТО ИСХРАНА: Кои намирници треба да се најдат на дневното мени?

Еспресо
Кето исхраната се заснова на намалување, речиси исфрлање на јаглехидратите од секојдневните оброци и поголем внес на масти, за телото да може да ги користи...
Дестинации и Дегустации

4 нешта што ќе ви се случат ако престанете да јадете бел леб

Igor
Многупати сме чуле и прочитале дека белиот леб, но и сите други видови леб се штетни за нас и дека ако ги исфрлиме, тогаш ќе...
Дестинации и Дегустации

КЕТО ИСХРАНА: Кои намирници се дозволени во дневното мени?

Igor
Кето исхраната се заснова на намалување, речиси исфрлање на јаглехидратите од секојдневните оброци и поголем внес на масти, за телото да може да ги користи...
Здравје

Слаби однадвор, дебели однатре: Фитнес-експерт ја опиша кето-диетата

Igor
Кето-диетата е една од најпопуларните, која дава одлични резултати во однос на губење вишок килограми и надворешен изглед. На приказната за кето-диетата „паднал“ и Дру...