10.8 C
Скопје
20:37 - 28 февруари, 2024

Ознака : хакери

ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Дали навистина може некој да ве шпионира преку веб камера или камерата на вашиот телефон?

И. Т.
Дали хакерите навистина можат да ги шпионираат луѓето преку нивните телефони или веб-камери? Одговорот е да. Веб-камерите и камерите на мобилните телефони можат да бидат...
ЛајфстајлСцена

ХАКЕРИ ЈА НАПАДНАА ЕВРОВИЗИЈА: Израел не е безбеден, ќе видите

Igor
Двеминутна видео-снимка со порака: „Израел не е безбеден, ќе видите”, е испратена за време на првото полуфинале од изборот за Песна на Евровизија преку страницата...