36.8 C
Скопје
16:19 - 18 јуни, 2024

Ознака : доза

UncategorizedСветСлајдерСцена

МЕНАЏЕРОТ НА БЕТИ ВАЈТ НЕГИРА ДЕКА ПОЧИНАЛА ОД БУСТЕР ДОЗА: Нејзината смрт не треба да се политизира, таа не живееше таков живот!

Еспресо
Омилената американска актерка Бети Вајт почина на новогодишната ноќ на 99-годишна возраст. Нејзиниот стоти роденден долго се чекаше и затоа што по тој повод беше...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

(ФОТО) БИЛА ВО КОМА, НА РЕСПИРАТОР, ЈА ИЗЛЕЧИЛЕ СО ВИАГРА: Медицинска сестра заболена од ковид пред да ѝ ги исклучат машините ја излечиле со голема доза на виагра

Еспресо
Во Англија, медицинска сестра заболена од Ковид, која поминала 28 дена во кома, била спасена откако лекарите и дале експериментален третман со вијагра. Моника Алмеида...
UncategorizedВи ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатЗдрави навикиЗдравје

ДАЛИ ВАКЦИНИТЕ ШТИТАТ ОД НОВИОТ КОРОНАВИРУС – ОМИКРОН: „Фајзер“ вели – треба нова прилагодена вакцина! Читајте, земајте ги предвид сите мерки!

Еспресо
Некои студии покажуваат намалување на ефикасноста на вакцините против Омикрон, но прерано е да се дадат дефинитивни одговори, па дури и СЗО повикува на претпазливост....