20.8 C
Скопје
21:21 - 14 јуни, 2024

Ознака : џаро

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Комеморацијата за Џаро ги собра Калиопи, Влатко Стефановски, Ранко Бубамара, Слаткар на едно место – секој со свое сеќавање

Еспресо
Влатко Стефановски, Калиопи, Драган Мијалковски, Марко Маринковиќ – Слаткар, Влатко Плевнеш, Ранко Петровиќ сопственикот на „Радио Буба Мара“, Александар Блажевски (кој ја водеше комеморацијата), угостителот...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Комеморација за Џаро на 3 јуни, музички ѕвезди ќе зборуваат за него

Еспресо
В понеделник, на 3 јуни во Домот на култура во Ѓорче Петров од 12 часот, ќе се одржи комеморација за неодамна починатиот естраден и спортски...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Српските естрадни ѕвезди се простуваат од Џаро: „Патувај легендо, мами ги ѕвездите на небото“

еспресо
„Точно е дека нѐ мамеше, но тоа го правеше толку шармантно и духовито што никој не можеше да му се налути“. На 75-годишна возраст почина...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЖивотни ПриказниНаши ФациСлајдерСцена

Сеќавање на Велибор Џаровски-Џаро: „Животот е едно големо зезање“

еспресо
По кратко боледување, денес, на 75 годишна возраст, почина Велибор Џаровски-Џаро. Џаро беше еден од најпознатите менаџери на просторите на поранешна Југославија. Минатото лето излезе...
БалканВи ПрепорачувамеЕспресоСлајдерСцена

Почина познатиот менаџер Велибор Џаровски-Џаро

еспресо
По кратко боледување, денеска на 75 години почина Велибор Џаровски-Џаро. Џаро беше еден од најпознатите менаџери на просторите на поранешна Југославија. Џаровски соработуваше со најголемите...
Наши ФациСлајдерСцена

Промоција на книгата „Џаро- живот на коцка“, во четврток во Штип

Еспресо
Книгата „Џаро- Живот на коцка“ за животот на познатиот менаџер Велибор Џаровски- Џаро ќе се промовира и во Штип. Промоцијата ќе се одржи на летната...
Ви ПрепорачувамеИнтервјуНаши ФациСлајдерСцена

Велибор Џаровски- Џаро: Првата моја местенка беше дома, го излажав семејството дека добиле „фиќо“ на наградна игра

Еспресо
Насловот на книгата, „Живот на коцка“ не се однесува само на неговото коцкање по казината, туку на целиот негов неизвесен начин на живот. „Животот е...
Ви ПрепорачувамеНаши ФациСлајдерСцена

Џаро ќе ја потпишува биографијата „Живот на коцка“ во вторник на Саемот на книга

Еспресо
За возбудливиот живот на менаџерот Велибор Џаровски- Џаро се раскажува во книгата „Џаро-живот на коцка“ чиј автор е новинарката Милица Џаровска, а е во издание...