8.8 C
Скопје
03:44 - 28 февруари, 2024

Ознака : денешен ден

ИнтимаЛајфстајлРетроСекојдневиеСлајдер

Што не треба да правите денес – денот на пренесување на моштите на Свети Ѓорѓи

Еспресо
Православните верници денес го слават празникот на пренесување на моштите на Свети Ѓорѓи. Црквата го споменува како великомаченик и борец за христијанството. Свети Ѓорѓи,  како...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајл

Џими Хендрикс го објави вториот сингл со хитот „Purple haze“, „Дивље јагоде“ го промовираа првиот албум со Тифа и други настани кои ја одбележаа музиката низ историјата…

Еспресо
На денешен ден низ музичката историја, како на овие простори, така и на светско ниво, се родени значајни имиња во оваа индустрија, а објавени се...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајл

Родени се Лу Рид, Крис Мартин, а уште неколку настани ја одбележаа музиката низ историјата…

Еспресо
Покојната рок легенда, американскиот пејач Лу Рид, роден е на денешен ден во 1942 година. Рид остави голем белег во музичката индустрија, а неговиот хит...