10.8 C
Скопје
05:13 - 23 мај, 2024

Ознака : тифа

БалканСлајдерСцена

Тифа од „Бијело Дугме“ шокираше од признанието за земање недозволени супстанции: „Мешав сè и сешто измешав, го правев тоа од срце“

Еспресо
Членот на бендот „Бијело дугме“, Младен Војичиќ Тифа проговори за недозволените супстанци што ги користел. Тифа во гостувањето на Балкан инфо зборуваше за лесните дроги...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајл

Џими Хендрикс го објави вториот сингл со хитот „Purple haze“, „Дивље јагоде“ го промовираа првиот албум со Тифа и други настани кои ја одбележаа музиката низ историјата…

Еспресо
На денешен ден низ музичката историја, како на овие простори, така и на светско ниво, се родени значајни имиња во оваа индустрија, а објавени се...