20.8 C
Скопје
20:44 - 14 јуни, 2024

Тифа од „Бијело Дугме“ шокираше од признанието за земање недозволени супстанции: „Мешав сè и сешто измешав, го правев тоа од срце“

Членот на бендот „Бијело дугме“, Младен Војичиќ Тифа проговори за недозволените супстанци што ги користел.

Тифа во гостувањето на Балкан инфо зборуваше за лесните дроги што ги користел и како ги консумирал.

„Порано пиев за да се чувствувам добро. Земав дрога за да се чувствувам добро. Каков пекол? Тоа е само за будали“, изјави рокерот.

„Никогаш не жалам за ниту една моја постапка. Знам дека има само еден живот. Во мојот случај, многу е важно дека правам се од срце. Штом почнеш да го користиш мозокот, калкулираш, а јас правам се спонтано и рефлексно“, заврши тој.

Видеото од неговото интервју стана хит на социјалните мрежи, а Тифа призна дека може да се справи со мешање на различни супстанции со хероин.

Тој додава дека никогаш не зажалил што земал дрога.

@tvbalkaninfo

Veliko poštovanje za našeg Tifu! #balkaninfo #aleksandarpavkovic #mladenvojicic #tifa #kafana #splavovi #provod #bijelodugme #exyurock #srbija

♬ original sound – tvbalkaninfo

Младен во 1980-тите беше еден од најпознатите музичари во Југославија и многу жени копнееја по него. Неговото срце го освои сопругата Љиљана со која е во брак 40 години, а заедно ја имаат ќерката Сара на која Тифа и ја пренесе љубовта кон музиката.

„Не сакав да се експонирам преку неговото име. Ми рече дека секогаш е тука за се што ми треба, но и дека треба да се изборам. Се согласувам со тоа, иако во последно време често седнуваме навечер, разговараме за тоа што сме го правеле и ја имам неговата поддршка. Се што снимам, му дозволувам да слушне затоа што најмногу сакам да ги слушам неговите и коментарите на мајка ми“, изјави Сара во 2018 година.

Слични објави

(Фото) Злато и дијаманти: Позната српска манекенка се прошета низ Белград со накит вреден 72.000 евра

Еспресо

(Фото) Сопругата на Дарко Лазиќ се соблече во шестиот месец од бременоста! Го покажа стомакот во минијатурно бикини

Еспресо

Скандал во „Никогаш не е доцна“: Жика Јакшиќ ги фатил натпреварувачите во измама, веднаш ги дисквалификувал

Еспресо

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Минимално инвазивен ласерски третман на враснато влакно

еспресо

Драгана Мирковиќ испрати порака до ќерката на Цеца Ражнатовиќ: Пејачките со години не беа во добри односи

Еспресо

Јована Јеремиќ откри интимни детали од врската со Драган: Го бакнувам секој дел од неговото тело и тој моето

Еспресо
Се вчитува....