16.8 C
Скопје
08:26 - 22 мај, 2024

Ознака : лу рид

Ви ПрепорачувамеЛајфстајл

Роден е Џејмс Тејлор, „Velvet underground“ на чело со Лу Рид го објавија својот деби албум и други настани кои ја одбележаа музиката на историјата…

Еспресо
На денешен ден низ музичката историја се родени неколку личности кои подоцна стануваат значаен дел од оваа индустрија, а исто така објавен е деби албумот...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајл

Родени се Лу Рид, Крис Мартин, а уште неколку настани ја одбележаа музиката низ историјата…

Еспресо
Покојната рок легенда, американскиот пејач Лу Рид, роден е на денешен ден во 1942 година. Рид остави голем белег во музичката индустрија, а неговиот хит...