20.8 C
Скопје
07:04 - 13 јуни, 2024

Ознака : деби албум

Ви ПрепорачувамеЛајфстајл

Роден е Џејмс Тејлор, „Velvet underground“ на чело со Лу Рид го објавија својот деби албум и други настани кои ја одбележаа музиката на историјата…

Еспресо
На денешен ден низ музичката историја се родени неколку личности кои подоцна стануваат значаен дел од оваа индустрија, а исто така објавен е деби албумот...