16.8 C
Скопје
17:42 - 20 април, 2024

Ознака : блед

Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

НЕОБЈАСНЕТИ МИСТЕРИИ: Прекрасни острови кои кријат мрачни тајни

И. Т.
Вдовицата што излегува од езерото, необјаснивата смрт на сите сопственици или проклетството на оние кои однеле нешто од островот се само дел од легендите поврзани...
Дестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

(РЕЦЕПТ)ВО МАКЕДОНИЈА, КАКО ВО СЛОВЕНИЈА: Бледска крем торта, вистинска фантазија од која се продаваат по 3500 парчиња дневно!

М. Г.
„Kremna rezina“ е специјалитет на областа Бледско езеро во Словенија. Станува збор за вкусна кремаста торта со златно, крцкаво, путересто пециво како основа. Основата е...