34.8 C
Скопје
20:07 - 15 јули, 2024

Ознака : 8000

Секојдневие

8.000 луѓе на чај кај КРАЛИЦАТА ЕЛИЗАБЕТА: Ѕвезда на ова случување беше КЕЈТ МИДЛТОН проверете ЗОШТО (ФОТО)

Igor
Британската кралица Елизабета Втора организираше голема чаенка во градината на Бекингемската палата. „Кога ќе повикаш 8.000 луге на чај во градината, се надеваш дека сонцето...