Знаци кои ЈАСНО покажуваат дека ТОЈ никогаш НЕМА ДА ВЕ ПОБАРА ЗА ЖЕНА!

Некои мажи имаат проблем со сериозното врзување, поради што ретко се женат за своите партнерки. Ви претставуваме кои знаци откриваат дека мажот нема брак на памет.

1. Ве остава сами да се снаоѓате на забавите

Мажот кој има проблем со врзување со задоволство ја покажува својата избраничка на забавите, но не поминува премногу време во нејзино друштво“, тврди психологот Лаурел Хаус, авторка на книгата „По ѓаволите со правилата: Водич до љубов без игри“.

И покрај тоа што заедно ќе влезете и ќе се поздравите со сите, по некое време ќе го „снема“ и ќе мора сами да се снаоѓате – дури и никого да не познавате…

2. Сака да ги слави успесите со вас, а да ги избегне поразите

Убаво е кога мажот чувствува потреба за споделување на среќните моменти во својот живот, но ако никогаш не зборува за неудобните искуства, тоа би можело да биде знак за опасност.

„Овој маж не гледа поддршка во вас. Тешко дека долготрајно ќе се поврзи со личноста што ја гледа на таков начин“, вели психологот.

3. За иднината зборува само под дејство на алкохол

Ако за вашата заедничка иднина зборува само кога е под дејство на алкохол – неговите намери не се сметаат. Она што навистина го открива се зборовите кои ќе ги каже со „трезна глава“. Мажите кои не планираат однапред, исто така, се они кои не сакаат да бидат со партнерката во подолга врска.

4. Често критизира наместо да помага

Конструктивната критика е составен дел од нашиот живот, која може да ни помогне да станеме подобри и поквалитетни личности. Но, ако вашиот партнер постојано ги ви критизира мислењата и постапките, тој се обидува да ве промени.

5. Никогаш не бара ваш совет

Ако мажот во вашиот живот бара совети од своите пријатели и семејството, но никогаш од вас, тоа е знак дека не ги смета за важни вашите размислувања. Големи се шансите дека не планира долготраен однос со жената за која нема добро мислење.

Слични објави

Сите се неважни, обичен жабарник: Карлеуша ги подбра сите, а само таа има влијание на него! (ФОТО)

Васко Спасоски

Шакира не губи време во изолација: Пејачката заврши курс на филозофија на познатиот Пен универзитет (ФОТО)

Еспресо

Александра Пријовиќ открива детали од спалната соба: Го заведувала Филип со играчки од секси шоп

Igor

Адел ја откри тајната за неверојатната трансформација: Се уште ја оддржувам формата со ова!

Ивана Стамевска

Анастасија Ражнатовиќ ограбена во Париз, пејачката морала да пее за да ја префрли таксистот до хотел!

Васко Спасоски

Мина Костиќ за првата средба со Брена: Ме праша од каде сум и ми кажа да ѝ донесам 40.000 марки!

Васко Спасоски

Остави Коментар

три × 1 =

Слични објави

Ова е новата девојка на Лиам Хемсфорт

Igor

За неа годините се само бројки: Неверојатната убавина на Моника Белучи

Igor

Адел повторно ја шокираше јавноста со изгледот! (ФОТО)

Еспресо

Каја Гербер и Пит Дејвидсон ја прекинаа својата турбулентна врска!

Еспресо

Брзо и неодоливо вкусно: Колаче со кокос за кое не ви е потребно брашно и шеќер (ВИДЕО)

Igor

Компир во крем сос – Шпански рецепт за малку поинаква компир салата

Igor