18.8 C
Скопје
22:53 - 19 мај, 2024

Цеца одговори дали Вељко ќе добие национална пензија: „Не се потресувајте…“

Вељко Ражнатовиќ минатата недела го освои бронзениот медал на Европското првенство во бокс, а заедно со оваа награда доби и парична награда, додека неговата мајка, музичката ѕвезда Цеца Ражнатовиќ, сега проговори за тврдењето во врска со нејзиниот наследник.

Вељко иако постигна успех, не си обезбеди национална пензија, за што на големо се зборуваше.

Спортистите кои освоиле медали на интернационални натпревари во дисциплини кои се олимписки спортови имаат право на национална пензија, а иако боксот е на Олимписките игри, категоријата во која се борел Вељко Ражнатовиќ не е.

Интересно, надвор од тој опсег беше само Вељко Ражнатовиќ од Србија, бидејќи само неговата категорија не се натпреварува на Олимписките игри.

– Вељко Ражнатовиќ ќе добие национална пензија за освоениот медал на ЕП, се вели во еден коментар на социјалната мрежа „Х“.

-Не добива, не се потресувајте…, напиша потоа Цеца.

Слични објави

Ера Ојданиќ заврши во болница: Пејачот е итно хоспитализиран, закажана му е операција

Еспресо

(Фото) Салма Хајек на Кански филмски фестивал, неверојатно секси: Црн светликав фустан со голи рамена

еспресо

Вељко Ражнатовиќ осуден за изјавата: „Бирајте што жените…“

еспресо

На победникот на Евровизија Немо му е одземен кристалниот микрофон: „Не знам каде е сега“

еспресо

На Цеца ѝ се слоши среде концерт: „Немав кислород“

еспресо

Ѕвездено време на хороскопските знаци: Ова се вашите судбоносни години од животот

еспресо
Се вчитува....