ВИСТИНСКАТА ЉУБОВ ОПСТАНУВА И ПОКРАЈ ПРОБЛЕМИТЕ! Заедно ги пребродија најтешките животни моменти! (ФОТО)

Актерката Кетрин Зита Џонс (49) и актерот Мајкл Даглас (74) оваа година прославија 19 години брак.

Познатиот актерски пар ги запозна нивниот колега Дени де Вито во 1998 година, една година подоцна тие се верија, а во 2000 година се венчаа.

Разликата од 25 години во бракот воопшто не им пречела да се препуштат еден на друг во уживањето и љубовта, но убавите брачни моменти ги разнишаа некои животни случувања кои и на двајцата им се случија.

View this post on Instagram

From 1998 until forever ♥️ @michaelkirkdouglas

A post shared by Catherine Zeta-Jones (@catherinezetajones) on

На Мајкл Даглас пред неколку години му беше дијагностициран рак на јазикот, па Кетрин беше цело време покрај него во тешките моменти. Откако Мајкл се опорави, на Кетрин и беше дијагностицирано биполарно пореметување, па потоа Мајкл мораше да се грижи за неа.

View this post on Instagram

And that was lunch 👍🏻

A post shared by Catherine Zeta-Jones (@catherinezetajones) on

Иако во тешките моменти во заедничкиот живот беа тука еден за друг, фановите ги шокираше веста за нивниот развод. Тие одлучија секој да тргне по својот пат, но Мајкл реши да ги поправи работите меѓу нив па после неколку месеци од објавата за развод, тие соопштија дека повторно се заедно.

View this post on Instagram

Summer lovin’😘photo by#davidgregorydmg

A post shared by Catherine Zeta-Jones (@catherinezetajones) on

На прашањето кој е нивниот совет за успешен брак, Мајкл одговори: „Да се живее ден по ден“.

– За вистинската љубов морате да се потрудите. Љубовта е извонредно чувство кое доаѓа од длабочината на душата. Не смеете да ја земете љубовта здраво за готово – изјави Мајкл.

Љубовта на Мајкл и Кетрин е потврда дека емоциите ги победуваат сите предизвици и проблеми.

Слични објави

Тренд кој го одзема здивот: Со овој впечатлив аксесоар секој стајлинг изгледа феноменално! (ФОТО)

Igor

Нема шанси да ја препонаете: Кристијано Роналдо и Бредли Купер лудуваа по неа, а сега е една од најубавите жени во светот (ФОТО)

Еспресо

Теа Трајковска ќе ја памети 2019 година: Нејзина песна избрана во топ 50 во Европа (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Запознајте ја Кристина Поптрпева, скопјанката со најубаво деколте (ФОТО/ВИДЕО)

Igor

„Вистинска тигрица“ или „дегутантна“?: Карлеуша позира во хулахопки и долна облека (ВИДЕО)

Igor

Балашевиќ во негов стил за коронавирусот: Tоа е само уште еден просечен грип со натпросечен маркетинг

Еспресо

Остави Коментар

1 × четири =

Слични објави

Цеца ќе стане баба: Снашката ќе ја мазам и пазам!

Igor

Рамбо Амадеус: Да не е коронавирусот, никогаш немаше да сфатиме каков вид е човечкиот род

Еспресо

Ким Кардашијан се обиде да го бакне Кание, а тој „ладно“ ја одби! (ВИДЕО)

Еспресо

ТЕШКАТА ПРИКАЗНА НА ПОЗНАТАТА ВОДИТЕЛКА: Роднини ја силувале, на 14 години родила бебе кое умрело, а тоа НЕ Е НАЈЛОШОТО што и се случило во животот! (ФОТО)

Igor

Најпопуларните нијанси на лак за нокти за оваа сезона (ФОТО)

Igor

Дебакл: Рита Ора во Хрватска помина многу лошо (ФОТО)

Igor