10.8 C
Скопје
10:24 - 18 април, 2024

(ВИДЕО) АГНЕСА ОРГАНЏИЕВА се пофали со ПОДАРОКОТ за 8 Март: Мини градина спакувана во една кутија!

Агнеса Органџиева има своја „армија“ од следбеници кои љубопитно го следат нејзиното секојдневние преку фотографиите кои ги објавува на својот инстаграм – профил. Многу мода, внимателно избрана козметика, луксузни подароци, како и фотографии од нејзиниот дом и моменти поминати со блиските пријатели и ќерките.


Органџиева е дама во вистинска смисла на зборот, жена која го негува своето тело, но и својот дух. По осумнаесет години брак со поранешниот директор на Агенцијата за електронски комуникации – АЕК, Роберт Орданоски, Агнеса реши да стави крај на заедничкиот живот и да продолжи понатаму.

Денес, по повод  Меѓународниот ден на жената — светски празник што се одбележува секоја година на 8 март Органџиева на својот инстаграм – профил објави прекрасно видео.


Агнеса се пофали со луксузен цветен аранжман кој пристигнал на нејзина адреса. Микс од најубави цвеќиња и честитка по повод денешниот ден. Аранжманот изгледаше како цветна градина спакувана во една кутија.


„После жените, цвеќињата се најубавото нешто што Бог му го дал на светот“, е позната изрека која се спојува во едно на овој ден , а најсаканите жени во нашите животи по повод денешниот интернационален празник ги даруваме со цвеќе.

Агнеса покрај тоа што е успешна жена, е горда мајка на Вивиен и Тифани.

Слични објави

Што појадуваат децата на Новак Ѓоковиќ секој ден: Билна исхрана подготвена од навечер

еспресо

(Фото) Внукот на Цеца го прослави првиот роденден: Раскош, сини балони, кадифени мечиња, елегантна трпеза

еспресо

Астропрогноза за четврток, 18 април: Вагите да си го отворат срцето, Јарците денес да се осамат

еспресо

Анѓелка Прпиќ ја отвори душата: „Кога се разведов…“

еспресо

(Фото) Сања Маринковиќ без грам шминка: Водителката покажа како изгледа кога ќе се исклучат камерите

Еспресо

Се смирија Мелина и Џина по бурниот период? Еве што направи ќерката на Харис Џиновиќ

Еспресо
Се вчитува....