Направете си купка од јаболков оцет за вашите стапала и уживајте во благодетите од неа

Оваа купка за стапала ќе ги оживее сувите делови на кожата на вашите стапала, ќе ви помогне при габичните инфекции, ќе ги отстрани непријатните мириси, ќе ги ублажи знаците на стареење и ќе ги опушти мускулите на целото тело.

Постојат доста начини да го користите јаболковиот оцет за убавина и лекување на разни заболувања, но малку лица го пробале овој трик. Наполнете две третини од лаворот со топла (не врела) вода, додадете во водата 1 шолја јаболков оцет и помешајте.

Потопете ги стапалата во водата и држете ги во оваа мешавина најмалку 30 минути, а потоа измијте ги со ладна вода.

Оваа купка за стапала ќе ви ја отстрани сувата кожа која начесто знае да испука и да дојде до болни стапала, ќе ви помогне при габичните инфекции, засекогаш ќе го отстрани непријатниот мирис од стапалата, ќе ги ублажи знаците на стареење на кожата и ќе ги опушти мускулите на целото тело.

Слични објави

Британките полудеа по ТРЕТМАНОТ од 600 евра за кој велат дека им го СПАСИЛ ЖИВОТОТ

Igor

Со своите неверојатни облини сексапилната Јулија привлекува бројни следбеници ширум светот! (ФОТО)

Еспресо

Дали масажата со лажица ги отстранува брчките од лицето?

Igor

Сопругата на Ким Џонг Ун е жена без минато: На неа тренира дисциплина, а мора да ги трпи и неговите љубовници

Слободен печат

МЕЛАНИЈА ТРАМП ја откри тајната за својот изглед: 4 правила кои никогаш не ги прекршила

Igor

Шеќерот ПОТПОЛНО го исфрлил од исхраната – Тоа што појадува Јоксимовиќ ќе ЗАЧУДИ многумина

Igor

Остави Коментар

17 + седум =

Слични објави

Длабински чиста кожа: Домашен пилинг од кокосово масло и сода бикарбона кој прави чуда!

Еспресо

Хит мода од Инстаграм за ДАМИТЕ во зрели години – Модни комбинации кои подмладуваат (ФОТО)

Igor

Брза, лесна и преубава фризура идеална за летните горештини (ВИДЕО)

Igor

Четири точки на телото каде парфемот најдолго трае

Igor

Врската или бракот ви е пред крај? Ова се 4 сигурни знаци дека морате добро да се запрашате за вашиот однос!

Igor

Вежби за природно зголемување на градите

Igor