24.8 C
Скопје
19:32 - 28 септември, 2023

Светот доби НОВА МЕГАН МАРКЛ: Ова е двојничката на војвотката од Сасекс (ФОТО)

На светската политичка сцена се појави двојничка на војвотката од Сасекс Меган Маркл.

Двојничката на Меган Маркл е шпанската адвокатка и политичарка Бегона Вилјасис, членка на Градскиот совет во Мадрид и кандидат за градоначалник на овој град.

Таа, исто како и Меган е позната не само поради својата позиција, туку и поради стилот.

Неколку години живеела во Америка (родната земја на Меган Маркл), а во Шпанија е позната и како правен аналитичар кој своите ставови често ги изнесувал на мали екрани.

Бегона неодамна ја доби третата ќерка, а нејзиниот излез од породилиштето во Мадрид беше актуелен таму.

Тоа е уште една сличност со Меган.

Слични објави

Замина легендата на британскиот филм, Мајкл Гамбон ќе го памтиме по улогата на мудрецот во „Хари Потер“

еспресо

Нокаут и Брејк ја носат својата акустична магија во Македонската Филхармонија

Еспресо

(Фото) Анџелина Џоли поаѓа во нова насока поради децата: „Ова е потфат на самохрана мајка, децата ме научија да живеам поинаку“

Еспресо

(Фото) Селена Гомез во суперсекси издание „уловена“ во Париз: На средба со Бруклин Бекам

Еспресо

Шер го организирала киднапирањето на синот: Само за да не се смири со снаата, но завршил на клиника за рехабилитација

Еспресо

(Видео) Последната необјавена песна на Шинејд О’Конор се појави во драма на Би-би-си: Потресна како и нејзиниот живот

Еспресо
Се вчитува....