Плетенките се хит ова лето – Еве како да ги носите! (ФОТО)

Од наједноставни до оние со дополнителни украси, плетенките на секој моден изглед му даваат доза на романтичност и елеганција.

Истовремено едноставни и ефектни, плетенките се класика која секоја сезона се враќа во мода. Им стојат на сите, а можете да ги направите на многу начини.

Погледнете како можете да ги носите…

Instagram/@tamara
Instagram/@soncerelyjules
Instagram/@kyliejenner
Instagram/@zorannah
Instagram/@khloekardashian
Instagram/@nicoleisaacs
Instagram/@janicejoostemaa
Instagram/@loveshackfancy

БОНУС ВИДЕО:

10 ресторани со најубав поглед во светот

Слични објави

3-те најнеуредни хороскопски знаци – Дали и вие сте меѓу нив?

Igor

БЕЗ ШМИНКА, направи ГОЛЕМА промена! Карлеуша ПОВТОРНО шокира – ваква не сме ја виделе! Коментарите не запираат! (ФОТО)

Igor

ИДЕАЛНА ДИЕТА ЗА ВАШИОТ ЗНАК: Лавовите право во теретана, Раковите само лесна храна

Igor

Во гимнастиката е најдобра, а и модата ѝ оди од рака (ФОТО)

Igor

Цеца го одврза ќесето: Еве колку се потроши за свадбата на синот

Igor

Ќерките на Силвестер Сталоне уживаат на Јадранското приморје (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

седум + седумнаесет =

Слични објави

ХАРИ ЈА ОТВОРИ ДУШАТА: Ја изгубив мојата мајка и сега гледам дека Меган станува жртва на моќни сили

Igor

„Имам доверба во моето дете“: Анабела на удар на јавноста откако својата ќерка Нина (14) ја пуштила на море со момчето (ФОТО)

Васко Спасоски

Само бидете упорни: Домашен пилинг од кафе кој гарантирано го елиминира целулитот!

Igor

Кејти Пери и Орландо Блум повторно докажаа дека имаат интересна смисла за мода (ФОТО)

Еспресо

Како домаќинките од естрадата ги вапсаа своите јајца утрово

Igor

Хороскоп за 17 октомври, четврток

Igor