21.8 C
Скопје
09:22 - 15 јуни, 2024

Најскапите вина и скапа декорација: Сите детали за гламурозниот роденден на ќерката на Цеца, погледнете колку ќе чини

Се подготвува гала роденден за кој многу ќе се зборува.

Младата ѕвезда Анастасија Ражнатовиќ ќе организира журка на 30-ти мај во еден луксузен белградски ресторан, на која покани 120 лица. Се шушка дека за тоа ќе потроши околу 10.000 евра.

Младата пејачка која ги освои сите со својот хит „Рани“ на големо ја подготвува својата роденденска забава на која ќе бидат поканети семејството, пријателите и соработниците во еден елитен белградски ресторан.

Анастасија Ражнатовиќ уште сега изнајмила агенција која се занимава со организација на прослави, а како некој кој има истенчен вкус, таа води сметка за секој детал. Како за местото каде ќе се организира журката, па за декорациите и на крај и за нејзиниот стајлинг за таа ноќ.

„Поради обврските кои ги има околу промоцијата на новиот спот за песната „Рани“ Анастасија одлучи да ангажира агенција за организација на прослави. Им даде инструкции за тоа како сака да изгледа прославата. Декорацијата ќе биде во стилот на италијанските гламурозни прослави. Ќе преовладуваат бело-розеви моменти, а на секоја маса ќе има цветен аранжман посебно изработен за оваа прилика. На масите ќе има и свеќници во розева боја, а ќе се служат и најскапите вина. Во сето ова има голема поддршка од нејзината мајка Цеца, која се потруди на својата миленичка да и ја исполни секоја желба. Се шишка дека прославата ќе чини околу 10.000 евра“ – вели добро запознаениот извор.

Слични објави

(Фото) Ова е братот на Јована Јеремиќ кој вешто го крие: Тој ѝ е најголема поддршка

еспресо

Пријателите на Џенифер Лопез предвидуваат: Ќе го надмине разводот со Бен Афлек и ќе му се врати на Алекс Родригез!

еспресо

(Фото) Кејт Мидлтон се огласи пред утрешното јавно појавување: Терапијата оди добро, има лоши и добри денови

еспресо

(Фото) Павле и Ирина Камилоски му направија крштевка на синот Јосиф

Еспресо

(Фото) Злато и дијаманти: Позната српска манекенка се прошета низ Белград со накит вреден 72.000 евра

Еспресо

(Фото) Сопругата на Дарко Лазиќ се соблече во шестиот месец од бременоста! Го покажа стомакот во минијатурно бикини

Еспресо
Се вчитува....