Коронавирусот ја спречи Наоми Кемпбел да се разголи – Таа панично дезинфицира буквално се! (ФОТО)

И додека бројни фанови на Наоми Кемпел (49) се навикнати на социјалните мрежи таа да објавува разголени фотографии, „Црната пантерка“ овој пат отиде во сосема друга насока.

инстаграм

Атрактивната манекенка очигледно ги следи сите новости за коронавирусот, па така таа позираше на аеродромот во заштитно одело, со маска и заштитни очила на лицето и розеви гумени ракавици на рацете. Очекувано, белиот куфер го усогласи со остатокот од стајлингот.

инстаграм

– Безбедноста на прво место, ново ниво. Цело видео наскоро ќе објавам на Јутјуб, напиша во описот во објавата на Инстаграм.

Инаку Наоми и минатиото лето ја покажа својата рутина за чистење на авионското седишто кое при секое патување го сфаќа многу сериозно.

инстаграм

Летајте сигурно – напиша таа тогаш, а дизајнерското модно издание го надополни со ракавици, маска и средство за дезинфекција.

View this post on Instagram

Fly safe ?✈️

A post shared by Naomi Campbell (@naomi) on

Поради видот на кариерата таа целиот свој живот го поминала патувајќи со авионите, па како што вели, научила како околу себе да има се што и е потребно. Покрај средството за дезинфекција тука е и пакетот за хидратација, полн со маски за лице.

инстаграм

– Не ми е важно што мислат луѓето, важно ми е моето здравје, изјави таа.

инстаграм

Слични објави

Кејти Пери и Орландо Блум открија кој ќе му биде кум на бебето

Еспресо

Сандра Африка возела „камен“ пијана: Го терала полицаецот да „дува“ место неа! (ФОТО)

Васко Спасоски

Ова ретко се гледа: Цеца Ражнатовиќ го покажа задникот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Не е фатаморгана: Бујната Деми ја подигнува температурата и во пустина (ФОТО)

Igor

ФОТО: Калиопи слави роденден, погледнете колку години полни!

Васко Спасоски

Призна дека жали за изборот: Поранешниот крал се огласи првпат по снимките каде неговата жена има секс (ФОТО)

Igor

Остави Коментар