ИМААТ ПРЕГОЛЕМИ ОЧЕКУВАЊА: Овие хороскопски знаци избрзуваат во љубовните односи

Овие хороскопски знаци никогаш не се водат по познатото „нека оди така како што треба“, туку се обидуваат самите да го постигнат тоа.

Кога се во прашање врските, тие не знаат што значат поимите „време“ и „полека“, особено ако за кратко изгубат глава по другиот.

Но, сосема е нормално да не е исто очекувањето и темпото кај двете страни.

Еве за кого се работи:

СТРЕЛЕЦ

Нив во основа не им пречи ниту сингл-статусот, но кога ќе најдат некого и ќе почнат врска со него, сакаат сè и сакаат веднаш. Ако другата личност сака нештата да одат малку побавно, Стрелците губат трпение, се нервираат и стануваат жртви на своите црни сценарија.

ОВЕН

Тие не само што брзаат, туку очекуваат дека и другата страна ќе ги следи во темпото кое тие го замислиле. Ако тоа не се случи, стануваат опседнати и ќе се нервираат, делумно во себе, а делумно и ќе го изразат врз партнерот. Едноставно, не можат да се помират со перцепција различна од нивната.

ДЕВИЦА

Девиците сметаат дека можат да го добијат она што го сакаат само ако јасно и гласно си го побараат. Но, токму овој став ја плаши другата страна и ако само помисли да се повлече, Девиците пристапуваат кон својот пасивно-агресивен момент, па со манипулација се обидуваат да го добијат саканото.

ЛАВ

Лавот нема да брза, но ќе очекува од вас да забрзате и да му дадете јасно до знаење што сакате од него. Но, во исто време не ја очекувајте истата решителност од него. Од друга страна, ако веќе сте влезени во врска со Лав, одвреме-навреме спомнете колку е подобар од вашиот претходен партнер.

Слични објави

Турунџиева го направи првото селфи со внукот (ФОТО)

Igor

Кај неа не недостасува луксузот ниту кога е покрај базен (ФОТО)

Igor

Позната адвокатка ги „запали“ социјалните мрежи (ФОТО)

Igor

Познатата актерка рече „ДА“ по втор пат!

Слободен Печат

Вдовицата која изгуби милиони поради Инстаграм

Igor

ЖЕШКИ ФОТОГРАФИИ: 52-годишната актерка сè уште изгледа совршено (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

три × три =

Слични објави

Софи Тарнер од „Игра на троновите“ родила ќерка во строга тајност

Еспресо

Наследничката на империјата Ламборџини го посрамоти семејството (ФОТО)

Igor

Додека светот се прашува дали повторно е бремена таа направи ПРОМЕНА со која ги воодушеви сите (ФОТО)

Еспресо

Брзо, лесно и освежувачки: Вкусни летни такоси готови за 20 минути (РЕЦЕПТ)

Igor

Сите ја критикува поради донацијата, но еве на што размислува Ким Кардашијан! (ФОТО)

Еспресо

Манекенката Џиџи Хадид и Малик го очекуваат првото заедничко дете (ФОТО)

Еспресо