2.8 C
Скопје
03:59 - 19 април, 2024

ГО ОТКРИЈА ПОЛОТ НА БЕБЕТО – Балканската Ким Кардашијан и фудбалерот ја споделија радосната вест, а се подготвува и ВЕНЧАВКА (ФОТО+ВИДЕО)

Една од најпознатите хрватски блогерки Јелена Периќ и нејзиниот избраник, хрватскиот фудбалер Игор Бубњиќ, конечно проговорија за приновата и открија дека очекуваат син.

View this post on Instagram

And it’s a…… ?

A post shared by Jelena Peric? (@j_make_up) on

Јелена, која поради физичката сличност со најпознатата светска старлета ја нарекуваат „балканската Ким Кардашијан“ и Игор дознаа дека чекаат момче, а радосната вест ја споделија и на социјалните мрежи.

– Подгответе се за новиот добитник на Златна топка, напиша Игор.

Блогерката и фудбалерот на средината на овој месец се верија, па наскоро планираат и венчавка.

View this post on Instagram

I do?

A post shared by Jelena Peric? (@j_make_up) on

Парот на почетокот не сакаше да зборува за бременоста. Кога одлучи сепак со сите да ги сподели своите емоции, Јелена за хрватските медиуми откри како реагирала кога дознала дека е бремена.

View this post on Instagram

Smokey ? Do we need a tutorial?

A post shared by Jelena Peric? (@j_make_up) on

– Започнав да се тресам. Бев во шок. Не можев да верувам. Ме преплавија емоции и бев толку многу среќна бидејќи навистина сакавме дете, изјави балканската Ким.

Периќ, инаку, на Инстаграм ја следат дури 1,1 милион луѓе.

View this post on Instagram

??? ? @srecko_rundic

A post shared by Jelena Peric? (@j_make_up) on

Слични објави

(Фото) Секси мама: Антониа Гиговска во провокативен фустан на моден настан во Хрватска

Еспресо

Саботажа: Џенан Лончаревиќ се сомнева дека жена му намерно го одовлекува разводот со врски

Еспресо

(Фото) Цеца покажа во каков луксуз го прослави првиот роденден внукот Крстан: Како во бајка

Еспресо

(Фото) Братот на Новак Ѓоковиќ и сопругата се најдоа среде бурата во Дубаи: Споделија морничави кадри

Еспресо

(Фото) Ова ли е Меган Маркл? Облечена во маица од 60 долари и речиси беш шминка

еспресо

(Фото) Јована Јеремиќ објави приватна преписка со нејзиниот татко! Овие зборови нема никого да остават рамнодушен

Еспресо
Се вчитува....