Златна тројка за најдобриот секс – Направете ги овие три работи и ќе го доживеете оргазмот на животот

Студиите покажаа дека хетеросексуалните жени значително поретко го доживуваат оргазмот, за разлика од лезбејките, од кои 86 проценти секогаш го достигнуваат врвот.

Тоа научниците ги поттикнало на истражување, кое покажа што всушност ги излудува дамите и кои техники во креветот гарантираат уживање.

Научниците од Чепмен Универзитетот во Индијана тестираа 52.000 лица од различен пол и сексуално определување на возраст од 18 до 65 години.

Се покажа дека овие три работи проверено водат до женски оргазам:

– Стимулација на гениталиите
– Страствени бакнежи
– Орален секс

Третина од мажите мислеле дека само сексуалниот однос е доволен партнерката да доживее оргазам. За жал, тоа е многу погрешно, кажаа експертите кои го спровеле овој тест.

Покрај тоа, се покажало и дека жените кои доживуваат оргазми со партнерот повеќе уживаат во врската. Сепак, научниците додадоа дека не треба слепо да се водите до ова откритие, бидејќи сепак се е индивидуално. Некој сака милување, бакнување на брадавиците, силни прегратки, мини садо-мазо техники, валкани зборови, употреба на секси играчки и сл. Клучот за сето тоа е постојаната и директна комуникација со партнерот.

Слични објави

Мадона пред својот концерт со многу чуден стајлинг! Луѓето се прашуваат што и станало на пејачката?

Igor

Четири хороскопски знаци во кои се кријат вистинските пријатели за цел живот

Еспресо

Ќе ги препознаете? Познатите ги покажаа своите маски за Ноќта на вештерките (ФОТО)

Igor

КОНЕЧНО ГЛАС И ОД ДУШКО ТОШИЌ: Која е вистината за него и Карлеуша?

Igor

Пеколно „жешки“ сцени на почетокот од новиот спот на Катарина Грујиќ: Го фатила момчето во неверство, па подготвува одмазда (ВИДЕО)

Еспресо

Кои се трите најверни хороскопски знаци?

Еспресо

Остави Коментар

13 + пет =

Слични објави

Мадона пред својот концерт со многу чуден стајлинг! Луѓето се прашуваат што и станало на пејачката?

Igor

Три сексуални теми за кои треба да разговарате со партнерот

Еспресо

Тешко е да бидеш слеп: Босанскиот пејач Халид Бешлиќ искрено зборуваше за неговата мака!

Igor

Почина познатиот актер: Неговото срце запрело на ОТВОРЕН ПАТ

Igor

И жените изневеруваат, а еве во кој период најмногу!

Igor

Актерката вака ја одржува линијата во СЕДМАТА ДЕЦЕНИЈА (ВИДЕО)

Igor