Сјај во боја за испукани усни – Направете го сами! (ВИДЕО)

Направите сами сјај за усни со чија помош вашите усни ќе изгледаат неодоливо во било кој период од годината. Освен тоа, овој сјај е совршеното решение доколку имате и проблем со испукани усни.

Потребни состојки:

Кокосово масло
Керамички сад
Мрсни боици што не се отровни
Лажица
Празни садови

Начин на подготовка:

1. Ставете една лажица кокосово масло во керамички сад и оставете го во микробранова печка околу една минута или додека не се стопи целосно. Ако сакате бојата да биде побледа, додадете уште малку масло. Ако сакате сјајот да има појака боја, не ставајте многу масло.

2. Скршете ја мрсната боица на мали парчиња за да може да се стопи побрзо.

3. Додајте ги парчињата боица во врелото масло и мешајте со пластична лажица додека не се стопат целосно. Ако во смесата се уште има парчиња од боицата, вратете го садот во микробранова уште 30 секунди.

4. Ставете ја смесата во чист сад и почекајте 5 минути да се олади.

5. Кога сјајот ќе стане цврст, слободно можете да го нанесете на усните.

Погледнете го и видеото од целиот процес и обидете се да го направите овој сјај за усни уште денес…

Слични објави

Ви се стесни облеката со перењето? Трик како да ја вратите во првобитното издание (ВИДЕО)

Еспресо

Од плакарот на Анита: Љубов шириме, срца топлиме

Анита Митровска

Донатела Версаче: Се откажав од дрогата, но потоа станав зависна од друго!

Еспресо

Изборот на БОЈА НА КАРМИН за вас зборува повеќе отколку што претпоставувате

Igor

Ако доживувате барем половина од овие работи, можеби е вистинско време да дадете отказ на работа!

Еспресо

Долг фустан и чизми: Џеј Ло ќе ви покаже како се носи најженствената комбинација (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

седумнаесет + единаесет =

Слични објави

Пронајдена порака од Првата светска војна испратена по гулаб

Васко Спасоски

Дали би платиле 1,5 милиони долари за маска за лице? Бело злато од 18 карати и 3.600 бели и црни дијаманти!

Еспресо

Моден погодок: Изберете облека, обувки и аксесоари во пастелни бои (ФОТО)

Igor

Изборот на БОЈА НА КАРМИН за вас зборува повеќе отколку што претпоставувате

Igor

Еве како да спречите претерано потење во топлите летни денови

Igor

Најпознатите светски романи напишани за приближно еден месец

Еспресо
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian