11.8 C
Скопје
16 октомври, 2021

Категорија: Стил

Лајфстајл Слајдер Стил

ШОУРУМ ЗА ОДРЖЛИВА И ЕКОЛОШКА МОДА И ДИЗАЈН: Денови на еколошка мода и дизајн „Slowscapes 4“

И. Т.
По пауза од речиси две години, изложбата на македонска мода и дизајн „Slowscapes” ќе се одржи во Kултурно-социјалниот простор „Центар – Јадро“ на улица „Алберт...
Лајфстајл Слајдер Стил

НЕ ИЗЛЕГУВА ОД МОДА: Овој моден детаљ ќе ја одбележи и оваа сезона

И. Т.
Златното ланче е еден од модните детали што доминираше во летната сезона. Го носеа Ријана, Џенифер Лопез, но полека се „провлекува“ и во есенските комбинации....
Свет Слајдер Стил Сцена

НЕ ОСТАВИ НИКОГО РАМНОДУШЕН: Ева Лонгорија во ултра гламурозно идание

И. Т.
Ева Лонгорија се појави на свеченото отворање на „The Academy Museum of Motion Pictures“ во Лос Анџелес. 46-годишната актерка не остави никого рамнодушен со својот...
Свет Слајдер Стил

ФРИЗЕРОТ ВИ ЈА УТНА ФРИЗУРАТА – TУЖЕТЕ ГО: Девојка од Индија доби 271.000 долари оштета

М.Р.
Судот во Индија му нареди на еден фризерски салон да плати 20 милиони рупии (271.000 долари) како отштета на манекенката за погрешна фризура. Во тужбата...
Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Лајфстајл Слајдер Стил

(ФОТОГАЛЕРИЈА) ЛИДИЈА ГЕОРГИЕВА: Колекција ПЕЈСАЖ БР. 22

Еспресо
Пејсаж бр. 22 е колекција произлезена од потребата да се истражи влијанието на современата технологија во корелација со недостатокот од потребната доза на природа во...
Свет Слајдер Стил Сцена

(ФОТО) КРАЛСКА ЕЛЕГАНЦИЈА: Кејт Мидлтон блесна во бела комбинација воодушевувајќи ја светската јавност

И. Т.
По традиционалната летна пауза, војвотката од Кембриџ вредно ги извршува своите кралски ангажмани, а на последниот настан во серијата организиран во Бакингемската палата се појави...
Лајфстајл Слајдер Стил

КРАТОК ВОДИЧ: Како без мака да ја исперете и исушите плетената и волнена облека

Ј.К.Д
Есента и календарски пристигна, а со неа и сезоната на плетена и волнена облека. Претпоставуваме, при „чистење“ на гардероберот и промена на летната со есенска...
Лајфстајл Свет Слајдер Стил

(ВИДЕО) СОВЕТИ ОД АНДРИЈАНА ЛИМА: За изглед на топ модел се потребни само 2 минути!

И. Т.
И покрај тоа што најпознатата бразилска манекенка Адријана Лима се повлече од манекенскиот свет пред 3 години, таа сè уште важи за една од најубавите...
Uncategorized Лајфстајл Слајдер Стил

ИСТРАЖУВАЊЕТО ПОТВРДУВА: Како се заслужува „титулата“ модна икона?

Ј.К.Д
Знаевте ли дека со терминот „модна икона“ не треба да си играте? Сајтот „Стајл.ком“ инцираше широка Интернет дебата на оваа тема кога уредничката Маја Сингер...
Ви препорачуваме на СП Еспресо Женски печат Лајфстајл Стил

РАЗГОВОР СО ИВАНА КНЕЗ: Не ми прави сенка додека греам, ќе те изгорам!

Јасмина Кантарџиева Димков
Која е дизајнерката Ивана Кнез надвор од сценскиот живот? Иве, што си го сака семејството најмногу на свет, што обожава да готви, слабост ѝ се...