Јапонскиот луксузен воз со 7 ѕвездички: Возењето е вистинско уживање, а собира само 28 патници! (ФОТО)

За да патување со него најпрвин треба „да поминете“ низ рацете на специјалниот тим.

Јапонскиот луксузен воз има 7 ѕвезди и мора да добиете посебно одобрение за да можете да се возите со него.

Во еден вагон се наоѓаат 12 специјални седишта, а постојат и 3 спални соби со посебни бањи. Покрај послугата и музичарите, внатре се е дизајнирано со цел да понуди одличен комфор, релаксација и удобно патување и одмор.

Иако е простран, возот собира само 28 патници, па воопшто не не чуди фактот дека листата на чекање е долга.

Никој не може „само“ да купи карта и да патува со него. Неколку пати годишно потребно е да испратите молба за купување на карта преку интернет, а дали ќе ја добиете таа чест, за тоа одлучува специјален тим.

Погледнете ги фотографиите…

 

Слични објави

Фудбалерот Џемаили ја остави, а таа вели: „Не сакам супа која мора да се загрее повеќе пати“ (ФОТО)

Igor

Славната пејачка Селин Дион се прости од својата мајка со емотивна порака (ВИДЕО)

Еспресо

Не смеете да ги игнорирате: 7 симптоми и болести поради кои итно морате на лекар, дури и за време на пандемија

Еспресо

Меланија Трамп е модна инспирација: Со овие комбинации го воодушеви светот (ФОТО)

Igor

Причината поради која Ева Мендез веќе не е најпосакуваната жена во Холивуд!

Еспресо

ЗАЕДНО СЕ 13 ГОДИНИ: Сопругата на водителот и актер е ФАТАЛНА УБАВИЦА (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

девет + 4 =

Слични објави

Форбс: Најбогатата пејачка „тежи“ 600 милиони долари

Igor

Народни верувања за Свети Трифун: Ако денеска врне, годината ќе биде плодна

Слободен Печат

Дневен хороскоп за 29 април: Вагите кои се во подолги врски ги очекува понуда за брак!

Михаило Донев

Новинар стана хит поради неговата реакција кога виде дека кон него доаѓа стадо бизони (ВИДЕО)

Еспресо

Највисокиот водопад во Европа: Овде има снег и во јуни! (ФОТО+ВИДЕО)

Еспресо

Мелани Грифит ги шокираше фановите: На 63 години објави селфи во градник и гаќички (ФОТО)

Igor