4 грешки на мажите кои добриот секс го претвораaт во лошо искуство

Повеќето мажи се доста самоуверени кога станува збор за нивните техники во креветот и поради тоа честопати занемаруваат некои ситници кои можат добриот секс да го претворат во лошо искуство.

Недостатокот на хигиена, занемарувањето на желбите на партнерката и бегството од предиграта се само мал дел од нивните навики кои жените воопшто не ги сакаат.

1. Мајсторот кој знае се

Она што жените најчесто го истакнуваат како голема маана кај нивните партнери е фактот дека не слушаат, а истиот проблем се случува и во кревет. Експертите наведуваат дека мажите имаат преголемо его во најголемиот број од случаите, па така и деталите поврзани со интимните односи ги земаат здраво за готово. Како во секојдневните ситуации, така и во креветот преовладува нивното големо „јас“ кое знае сѐ, па секој обид за разговор во врска со деталите за време на сексот завршува со познатата реченица „Јас го знам тоа подобро од неа“.

2. Секс без загревање

Жените ја обожаваат предиграта! Моментите на галење и опсипување со бакнежи се високо на листата на приоритети кај сите жени кои предиграта ја сметаат за исто толку важна како и самиот љубовен чин. Но, мажите овој податок многу често го занемаруваат. Тие го сакаат тоа брзо и без увертира што на дамите баш и не им е по волја.

3. Лоша хигиена

Мрзеливоста кај мажите честопати се одразува и во креветот каде нивните „опојни“ мириси, кои ги сметаат за доказ за машкоста, на жените воопшто не им се примамливи. Глетката на испотено машко тело е привлечна само оддалеку или на филмови, бидејќи жените во креветот сакаат негувано машко тело со убав мирис.

4. Молчи и работи

Моментот на молчење за време на жешките игри во креветот со задоволство е практикуван од страна на посилниот пол, но на жените тоа не им се допаѓа. Затоа време е мажите да почнат да ги користат своите длабоки секси гласови и во креветот со истиот жар како кога навиваат на спортски натпревар.

Слични објави

Не тргна по стапките на мајка ѝ! Погледнете како денес изгледа ќерката на Мадона! (ФОТО)

Igor

Кој хороскопски знак ви одговара најмногу за да започнете квалитетна љубовна врска?

Еспресо

Албанската секси правничка ги полуде следбениците на Инстаграм (ФОТО)

Igor

Пенелопе Круз блескаше покрај Бандерас на премиерата на филмот „Pain and Glory” во Лондон (ФОТО)

Igor

Дуа Липа се раздели од саканиот?

Igor

Гледала како УМИРА, но не можела ништо да направи: Писателката зборува за болната трагедија

Igor

Остави Коментар

девет − пет =

Слични објави

Ни месец после ракинувањето, а милијардерката веќе го „освои“ баш неговото срце!

Igor

Знаци кои ЈАСНО покажуваат дека ТОЈ никогаш НЕМА ДА ВЕ ПОБАРА ЗА ЖЕНА!

Igor

ПО СТАПКИТЕ НА ДИЈАНА: Хари и Меган со Арчи заминуваат во Африка

Igor

ОВА НИКОЈ НЕ ГО ОЧЕКУВАШЕ: Неодамна излезе од психијатрија, а нејзиниот настап веќе го виделе милиони

Igor

Џеј Ло во проблеми – Поради една фотографија ќе мора да плати 150.000 долари

Igor

Анастасија Ражнатовиќ стана русокоса! (ФОТО)

Igor