Закрепнете го целиот организам со овој домашен сок кој се подготвува за само 2 минути

Се работи за мешавина од цвекло и морков, а ако ви станува мака уште на самата помисла на оваа комбинација, не сте единствени…

Веќе со децении наназад овој сок им се препорачува на сите оние кои одат на хемотерапија бидејќи совршено се бори против сите последици од ваквиот вид на лекување на карциномите. Иако сите велат дека има грозен вкус, никој сепак не престанал да го пие бидејќи резултатите се фантастични.

Токму затоа велат дека овој сок буквално „подига од мртвите“ – и не е наменет само за оние кои имаат здравствени проблеми.

Доколку се чувствувате преморено, немате енергија и депресивни сте, можеби токму овој домашен сок е она што ви е потребно.

Се подготвува многу едноставно:

Состојки:

– 1 кг цвекло

– 1 лимон

– 1/2 кг моркови

– 3 портокали

– 3 јаболки

– 1 килограм мед

Подготовка:

Сите состојки едноставно исчистете ги и ставете ги во блендер. Ќе добиете сок со црвена боја, кој потоа може да го распределите во шишиња или тегли, внимавајте тоа да не бидат пластични садови. Смесата би требало да ја чувате во фрижидер. Сокот дава најдобри резултати доколку го консумирате наутро, на празен желудник и доволно е само половина чаша.

А ако го пиете овој сок секој ден, веќе за десетина дена ќе почувствувате неверојатни промени, пред се кога се работи за вашата енергија, но и вашето расположение.

Слични објави

Ирина Шајк ќе ви покаже како се носи кроп топ (ФОТО)

Igor

Тања Турунџиева советува како да си го зајакнете имунитетот преку храна

Александра Велинова

Од Миконос на журка во Скопје – Chris IDH за старт на Intermezzo Music Rituals

Igor

Вистината за стапчињата за уши

Еспресо

Сите лековити својства на маслинките

Igor

Сакате да се ослободите од вишокот на рацете – Правете ги овие вежби секој ден (ВИДЕО)

Igor

Остави Коментар

Шестнаесет + тринаесет =

Слични објави

Осамнаа првите фотографии од патниците што се под карантин на крузерот „Дајмонд принцес“

Еспресо

Дали можеме да се заразиме со коронавирусот во базен, море или во езеро?

Еспресо

Сите занемеа кога АДРИЈАНА ЛИМА се појави во блескаво сино издание (ФОТО)

Igor

ЕДНО ЈАБОЛКО ПРЕД СЕКОЈ ОБРОК: Промените ќе ги забележите по помалку од еден месец

Igor

Битка за најмладите: Погледнете како докторите ги штитат бебињата од коронавирус (ФОТО)

Еспресо

Откриени рамена – Полн погодок за летото (ФОТО)

Еспресо