Познатата банана диета: Намалете 5 килограми за само две недели!

Откако во Јапонија излезе книгата за банана диетата, настана вистински банана-бум.

Тоа е приказната за јапонецот Ватанабе, кој со помош на оваа диета загуби 18 килограми за неколку месеци.

Зошто оваа диета стана толку популарна? Ватанабе тврди дека за губиток на вишокот килограми потребно е вообичаениот појадок да го замените со банани со млака вода.

Хитоши Ватанабе вели дека комбинацијата на банани со вода на собна температура доведува до забрзување на метаболизмот, па затоа човекот кој се придржува до оваа диета, за ручек и вечера може да јаде се што ќе посака, но и понатака ќе го губи вишокот килограми.

Исто така, незрелите банани содржат отпорен скроб, поради кој ние се чувствуваме сити. Како резултат, процесот на согорување на масти е уште поинтензивен, 30 % побрз, отколку при традиционалните методи. А водата, на собна температура го подобрува варењето, и го намалува чувството на глад.

Правила за утринската банана-диета

Појадокот е сочинет само од банани и вода. Можете да изедете една голема или 2 банани со средна големина. Бананите мора да бидат свежи, а водата на собна температура. Количината на водата е една до две чаши, задолжително.

Слични објави

Како цигарите влијаат на мозокот? Дознајте кои процеси се одвиваат по секоја запалена цигара

Еспресо

Вака ќе изгледа кралското семејство на стари години (ФОТО)

Igor

Кафе со печурки е новиот супернапиток по кој полуде светот

Igor

Писателката на „Хари Потер“ открива техники за полесно дишење со кои тврди дека ја победила короната (ВИДЕО)

Еспресо

Јадете секој ден по една лажица сусам! Еве зошто…

Igor

Не ги стискајте поткожните мозолчиња, можете да си направите голем проблем!

Igor

Остави Коментар

19 − 1 =

Слични објави

Роберт Патинсон: Да не беше „Хари Потер“ ќе бев пијанист!

Igor

Испијте го пред спиење – Овој сок го топи сето она што сте го изеле во текот на денот!

Igor

Што да направите доколку ве касне оса?

Еспресо

ОВАА ЖЕНА секоја вечер лицето го мачка со оваа крема: Изгледа 10 години ПОМЛАДО од своите пријателки! (РЕЦЕПТ)

Igor

Мини диета – За само 3 дена намалете 3 килограми

Igor

Обрнете внимание! Храна што треба да ја избегнувате ако сте болни

Еспресо