14.8 C
Скопје
07:46 - 26 септември, 2023

Одличен природен тоник за подобрување на имунитетот

Иако е пролет, многу луѓе во оваа сезона се соочуваат со пад на имунитетот, а со тоа и несакани настинки и вирози.

Покрај соодветната терапија која е препорачана од лекар, можете да си помогнете и со следниот природен тоник кој ќе го подобри имунитетот.

Потребни ви се половина филџан јаболков оцер, парче свеж ѓумбир колку половина палец, две полни лажици мед и една лажичка чили.

Сите состојки ставете ги во блендер и блендирајте додека не добиете кашеста смеса. Секој ден ставајте по две полни лажици во млака вода и пијте го, додека да се чувствувате подобро.

Слични објави

(Фото) „Липо“ искуство на Весна Антиќ за совршена линија и детоксикација: Еден конфекциски број помалку за само две недели!

Ј.К.Д

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Што е ласерска биостимулација?

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Фебрилни конвулзии

Во Србија е регистриран прв случај на нов сој на коронавирус, еве кои се симптомите

еспресо

Липо искуство на Трајче Давков, професионален музичар: Резултите во слабеење беа видливи уште по првите неколку дена

Еспресо

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Генитален пролапс и инконтиненција

Се вчитува....