Одличен природен тоник за подобрување на имунитетот

Иако е пролет, многу луѓе во оваа сезона се соочуваат со пад на имунитетот, а со тоа и несакани настинки и вирози.

Покрај соодветната терапија која е препорачана од лекар, можете да си помогнете и со следниот природен тоник кој ќе го подобри имунитетот.

Потребни ви се половина филџан јаболков оцер, парче свеж ѓумбир колку половина палец, две полни лажици мед и една лажичка чили.

Сите состојки ставете ги во блендер и блендирајте додека не добиете кашеста смеса. Секој ден ставајте по две полни лажици во млака вода и пијте го, додека да се чувствувате подобро.

Слични објави

Бикини кое изгледа како некој да ве држи за градите ги излуди модните блогерки (ФОТО)

Igor

Роберт де Ниро ќе прими награда за животно дело!

Igor

За само една минута, без шиење, направете маска за лице од чорап (ВИДЕО)

Слободен печат

Црното одело на Меланија Трамп кое секоја жена треба да го има (ФОТО)

Igor

Ќерката на Велија Рамковски, Лејла е инструктор по јога и изгледа неверојатно секси (ФОТО)

Igor

Модна лекција од Пенелопе Круз до сите жени: Вака се носи бело од глава до пети (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

четиринаесет − оне =

Слични објави

ЛАДЕН СЕНДВИЧ: Десерт кој мора да го пробате

Igor

Научно докажано: Овие особини се најпривлечни за мажите!

Igor

Ќе го обожавате: Ова е водечкиот летен тренд кога станува збор за џинсот! (ФОТО)

Igor

Зошто не е добро да пиете кафе пред појадокот?

Еспресо

Како правилно се негува бојадисаната црвена коса?

Igor

Ретко кој денес би ја препознал: Актерка која важеше за една од НАЈУБАВИТЕ, но БОЛЕСТА го направила своето! (ФОТО)

Слободен печат