32.8 C
Скопје
20:33 - 15 јули, 2024

Енергетски микс кој моментално го елиминира заморот!

Пробајте го овој сосема природен енергетски микс и елиминирајте го заморот. Покрај тоа што е здрав избор на природен шеќер, сувото грозје обезбедува и витамин А, Б6, калиум и железо, а заедно со шипката и копривата ќе му овозможи на вашето тело моќна енергетска поддршка.

Состојки:

– 1 лажица суво грозје

– 2 лажици сушена шипка

– 1 лажица исецкани листови од коприва

– ½ лажица мед

Подготовка:

Сомелете една лажица суво грозје, две лажици плодови од шипка и една лажица исецкани листови од коприва. Додадете половина лажица мед и добро измешајте. Наутро и навечер изедете по една лажица. Заморот веднаш ќе исчезне, а вие ќе ни бидете вечно благодарни за овој рецепт!

Слични објави

(Фото) Клиника „Жан Митрев“ се проширува со оддел стоматологија и нови услуги во центарот за естетска дерматологија

jasmina.kantardzieva

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Сè што треба да знаете за миоми на матката

еспресо

Откриен незгоден ефект од скапиот лек за слабеење Оземпик: „Ниедна ѕвезда не сака да зборува за тоа“

еспресо

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Уникондиларна ендопротеза на колено

Скрининг за карцином на грлото на матката, ХПВ типизација или ПАП тест?

еспресо

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Минимално инвазивен ласерски третман на враснато влакно

еспресо
Се вчитува....