Енергетски микс кој моментално го елиминира заморот!

Пробајте го овој сосема природен енергетски микс и елиминирајте го заморот. Покрај тоа што е здрав избор на природен шеќер, сувото грозје обезбедува и витамин А, Б6, калиум и железо, а заедно со шипката и копривата ќе му овозможи на вашето тело моќна енергетска поддршка.

Состојки:

– 1 лажица суво грозје

– 2 лажици сушена шипка

– 1 лажица исецкани листови од коприва

– ½ лажица мед

Подготовка:

Сомелете една лажица суво грозје, две лажици плодови од шипка и една лажица исецкани листови од коприва. Додадете половина лажица мед и добро измешајте. Наутро и навечер изедете по една лажица. Заморот веднаш ќе исчезне, а вие ќе ни бидете вечно благодарни за овој рецепт!

Слични објави

Почина актерот од „Пријатели“: Воспалението на белите дробови му го одзеде животот! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатниот Хоакин Феникс и официјално повторно ќе го игра Џокер!

Igor

Лекови што не смеете да ги делите на половина

Еспресо

Немате пари за скап накит? Еве како САМИ да го направите! (ВИДЕО)

Igor

Срцеви заболувања, висок крвен притисок… Кога е време за (прва) посета на кардиолог

Еспресо

Јапонски деликатес: Палачинки Окономијаки

Igor

Остави Коментар

оне + 15 =

Слични објави

МАСКА ЗА ВОЛУМЕН на косата според рецептот на Кејт Мидлтон

Igor

Ноќе често одите во тоалет? Проверете дали има место за паника

Igor

Германски колачиња со зачини

Igor

Шарлот од „Сексот и Градот“ откри која е најодвратната сцена која ја снимила (ВИДЕО)

Igor

И ТИЕ НЕ СЕ СОВРШЕНИ: Целулитот на познатите ѕвезди (ФОТО)

Igor

ДИЕТАТА НА МАРКО КОН – Ослабел 36 килограми „За појадок СВИНСКИ ВРАТ, за ручек СВИНСКИ ВРАТ, а за вечера… Погодете? Да, СВИНСКИ ВРАТ!“

Слободен печат