Диета која ќе ги „стопи“ празничните килограми

Ви претставуваме една од моментално најпопуларните диети, базирана на суво овошје и вино, која може да ви помогне за 5 дена да симнете и до 5 килограми.

Овие намирници го закрепнуваат организмот, релаксираат и му одговараат на телото. Но, дали сте знаеле дека диетата на база на вино и суво овошје е една од најпопуларните диети во светот?!

Диетата е креирана за 3-5 дена и помага да се ослободите од дури 5 килограми. Звучи фантастично и можете да ја пробате…

Потребно е да подготвите посебна мешавина за слабеење.

За да го направите тоа земете 100 грама различно суво овшје (сливи, кајсии, смокви) и помешајте ги со ореви и бадеми.

Во текот на диетата е дозволено консумирање на кафе и зелен чај. Уште една важна состојка на оваа диета е црвеното вино. На ден треба да пиете 100 грама црвено вино и најдобро е тоа да биде после 19 часот.

Мешавината од суво овошје и јаткасти плодови поделете ја на 10-12 порции и на секој час земјате по една порција. Меѓу оброците, пијте чиста вода. Во вечерните часови, чашата вино е дополнета со сувото овошје.

Слични објави

Сите лековити својства на маслинките

Igor

Секојдневната употреба на канабис може да доведе до психоза

Igor

Имате тежок претпразничен период? Измешајте пиво и лимон и за 5 минути избришете го заморот од лицето!

Еспресо

Испијте го пред спиење – Овој сок го топи сето она што сте го изеле во текот на денот!

Igor

Смути од ананас и краставици за прочистување на дебелото црево

Igor

Дознајте што може да ви направи еден алкохолен пијалок дневно

Igor

Остави Коментар

18 + четири =

Слични објави

Закрепнете го целиот организам со овој домашен сок кој се подготвува за само 2 минути

Igor

Колку отров има во едно јаболко (ВИДЕО)

Igor

Кои намирници треба да се внесуваат во организмот за превенција и лекување на дебелината

Еспресо

Постојано ги миете рацете и кожата ви е премногу сува? Дерматолог открива генијален трик

Еспресо

Акутен или хроничен бронхитис? Разликата е голема, научете да ја препознавате!

Еспресо

Здрава храна за вас, но опасна за вашето домашно милениче: Што не смее да јадат кучињата и мачките!

Еспресо