-5.2 C
Скопје
23:45 - 25 јануари, 2022

(ФОТО) ДАМА ВО ЦРВЕНО: Агнеса Органџиева по повод својот роденден организираше луксузна прослава

Луксузна торта на два спрата, гарланд од стотици балони во црвена и златни боја, неодоливи подароци и многу цвеќе беа само дел деталите на грандиозната прослава на прекрасната Агнеса Органџиева, правник, мајка и инфлуенсерка.

Органџиева својот роденден го прослави во кругот на своите најблиски пријатели во еден скопски локал, а главни гостинки на прославата беа нејзините две прекрасни ќерки, Вивиен и Тифани.


Агнеса е дама во вистинска смисла на зборот, жена која го негува своето тело, но и својот дух. По осумнаесет години брак со поранешниот директор на Агенцијата за електронски комуникации – АЕК, Роберт Орданоски, Агнеса реши да стави крај на заедничкиот живот и да продолжи понатаму.

И покрај бројните осуди од јавноста, дека токму таа е виновна за тој развод и дека била заедно со Роберт само поради парите во интервју за естрадниот магазин „Бекстејџ“, Органџиева им одговори на сите кои си дозволија јавно да ја навредуваат и напаѓаат.


Органџиева во неодамнешното интервју за „Бекстејџ“ изјави дека се омажила од љубов, а доколку било за пари како што некои си дозволија да зборуваат тој брак нема да траел цели 18 години, дополнувајќи дека споделувањето на приватниот живот околу одлуката за развод од страна на нејзиниот сопруг Роберт на социјалните мрежи било направено во бес.

Таа и нејзиниот поранешен сопруг по разводот одлучиле да останат добри пријатели, пред сè за добро на нивните ќерки.


Агнеса има своја „армија“ од следбеници кои љубопитно го следат нејзиното секојдневние преку фотографиите кои ги објавува на својот инстаграм – профил. Многу мода, внимателно избрана козметика, како и фотографии од нејзиниот дом и моменти поминати со блиските пријатели и ќерките.

Кога е убавината во прашање, само погледнете ја мајката на Агнеса и ќе забележите дека во овој случај убавината е наследна. Органџиева нема ниту една естетска корекција на своето тело, во прашање е посветеност, нега и грижа кон сопствената убавина и здравје, а секако важна улога игра и генетиката.

Единствени козметички корекции кои ги има направено на своето тело се корекција на контурите на усните и јапонска корекција на веѓите.

Дама во црвено, Агнеса блескаше на својата роденденска прослава, а ние и посакуваме остварување на сите замислени желби.

Слични објави

(ФОТО) ТОНИ ЦЕТИНСКИ: Среќен роденден Тоше! Ти и Аки повторно запејте ја „Есен во мене“

Милена Ри

ЕЛТОН ЏОН ПОЗИТИВЕН НА КОРОНАВИРУСОТ: Долгоочекуваните концерти се откажани!

М.Р.

СОВЕТИ И ПРИДОБИВКИ НА СЕКС ЗА ВРЕМЕ НА МЕНСТРУАЦИЈА: Табу или задоволство?

Еспресо

(ФОТО) ИЛИНА АРСОВА СЕ ПРОСТИ ОД МАЕСТРО ЏАМБАЗОВ: Ние вака ќе си се памтиме, насмеани и ведри…

М.Р.

(ФОТО) ЛИЛА ОТКРИ СО КОЈ ГО ДЕЛИ КРЕВЕТОТ: Вистински убавец со зелени очи!

М.Р.

РАЗГОВОР СО МАРИЈА ПИЈАНМАНОВ, НАШИНКА ВО ПАРИЗ: Се будам со вкусна паштета од патка, мојот живот наликува на изложба во музеј, сопругот ми го подари Париз!

Ј.К.Д
Се вчитува....