38.8 C
Скопје
13:15 - 18 јули, 2024

Ситници кои веднаш ќе ви го подигнат расположението

Има многу причини за среќа секојдневно, а ние ви донесуваме неколку кои веднаш ќе ви го поправат расположението…

На една негативна мисла мора да имате барем три среќни.

Погледот на сината боја поттикнува среќа.

Откажете се од некоја ситница, на пример купување пакетче мастики секој ден, бидејќи штедењето позитивно влијае на психата.

Вдишувањето на убави мириси ја брка анксиозноста. На врвот на листата се јасмин, лимон и лаванда.

Луѓето кои во 7 часот навечер јадат едно парче овошје се чувствуваат пооптимистично во поглед на својата иднина.

На работа сетете се на три работи во кои сте добри. Тоа помага кога ќе се почувствувате несигурно.

Секој ден носете различни чевли.

Истегнете го телото пред спиење. Тоа помага кога ќе се почувствувате несигурно.

Кажете НЕ за работи кои не сакате да ги правите.

Фотографии од бебиња ја зголемуваат продуктивноста на работа и поттикнуваат блаженство.

Ослободете се од навиките и зголемете ги шансите за среќа.

Овозможете си ден без никакви планови.

НАСМЕВНЕТЕ СЕ СЕГА И ВЕДНАШ!

Слични објави

(Фото) Џенифер Анистон и Рис Витерспун критикувани за „брчките и порите“: Демек без шминка, а фотошопирани

еспресо

(Фото) Секси и на 52 години: Нина Бадриќ го покажа згодното тело на Миконос

Еспресо

Колку заработува Јована Јеремиќ за еден час: Повеќе од просечна македонска плата

еспресо

(Фото) Дарко Лазиќ јаде палачинки и не дише! Неговата сопруга го снимила и го осудила за тоа што го направил

Еспресо

Дојде дури од Москва да го крсти внукот на Цеца Ражнатовиќ: Владика, епископ и кум од Кипар

еспресо

(Видео) Ален Исламовиќ во инвалидска количка: Но и тоа не го спречува да настапи на сцена

еспресо
Се вчитува....