Продаден првиот ДИГИТАЛЕН ФУСТАН: Чини 9.500 долари, а не може да се облече

Холандската компанија „The Fabricant“ го продала првиот дигитален фустан „Iridescence“.

Овој фустан постои само во дигитална верзија, но и покрај тоа што не може физички да се носи, продаден е за 9.500 долари.

Купувачот во рок од 28 дена треба на компанијата да и ги достави своите фотографии за програмерите да можат да го прилагодат фустанот на неговите пропорции. Името на купувачот е тајна.

Фустанот е продаден на аукција што се одржала на самитот “Ethereal” во Њујорк и е првиот дигитален моден додаток во светот.

Слични објави

Нема подобар сос за шпагети од овој! Се подготвува за пет минути, а го сакаат сите!

Слободен печат

Раперката на мажот за роденден му подари стриптиз и половина милион долари во кеш (ВИДЕО)

Слободен печат

Северина подготви жалба на пресудата: Судот не го праша детето

Слободен печат

Ова е најдобро облечeниот маж во 2019: Жените се во шок! (ФОТО)

Слободен печат

Србија ги има Раста и Клинац, ние го имаме Давид – слушнете ја неговата нова песна (ВИДЕО)

Слободен печат

Професор по математика стана модел и сега има 3 милиони фанови! (ФОТО)

Слободен Печат

Остави Коментар

12 + 11 =

Слични објави

ПРЕКРАСНАТА НАДАЛИНА СТАНА АНГЕЛИНА: Дац и Александар Митевски со нова песна! (ВИДЕО)

Igor

Тажни фотографии од Бритни Спирс! Пејачката фатена како излегува од болница, а само да видите како е облечена! (ФОТО)

Слободен печат

Пејачката драстично го промени имиџот: Сигурни сме дека нема да ја препознаете, а едно време често настапуваше и по македонските дискотеки! (ФОТО)

Слободен печат

Познатиот Мистер Бин во телото на преубавата Шарлиз Терон: Светот „вреска“ од смеа поради оваа реклама (ВИДЕО)

Слободен печат

Карлеуша го вжешти Копаоник: Не ми треба доброволец, ние жените можеме и сами! (ФОТО)

Слободен печат

Еден цртеж ја покажа правата вистина за вработените мајки

Igor
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian