14.8 C
Скопје
02:49 - 28 септември, 2023

Продаден првиот ДИГИТАЛЕН ФУСТАН: Чини 9.500 долари, а не може да се облече

Холандската компанија „The Fabricant“ го продала првиот дигитален фустан „Iridescence“.

Овој фустан постои само во дигитална верзија, но и покрај тоа што не може физички да се носи, продаден е за 9.500 долари.

Купувачот во рок од 28 дена треба на компанијата да и ги достави своите фотографии за програмерите да можат да го прилагодат фустанот на неговите пропорции. Името на купувачот е тајна.

Фустанот е продаден на аукција што се одржала на самитот “Ethereal” во Њујорк и е првиот дигитален моден додаток во светот.

Слични објави

(Фото) Викторија Бекам со сензуална фотосесија промовира парфеми: Три миризби посветени на емоции за Дејвид

Еспресо

Мајката на Бекам стравувала дека тој ќе изгуби сè кога почнал да се забавува Викторија

Еспресо

Што открива крвната група за вашиот љубовен живот?

Еспресо

(Фото) Двојна промоција на Татјана и Новица: Ќе плачам во авион кога ќе си одиме за Австралија, ова ми е како сон

М.Џ.

(Фото) Згодниот Саша Ковачевиќ ги разочара жените: Сака само една и ѝ напиша нежна порака

Еспресо

Кувајт нема да го гледа „Барби“, пред да го забрани овој и уште еден филм, барале бришење на некои сцени

еспресо
Се вчитува....