33.8 C
Скопје
14:28 - 24 јуни, 2024

Ознака : закон

Ви ПрепорачувамеЕспресоНаши ФациСлајдерСцена

„Никој не смее да биде казнет поради непроменета возачка дозвола“: Пендаровски бара итно да се донесат измени на Законот за безбедност на сообраќајот

Еспресо
Претседателот Стево Пендаровски се огласи на социјалната мрежа Фејсбук објаснувајќи дека ги следи реакциите на загрижени граѓани кои и лично го контактирале вчеравечер и дека ги...
Ви препорачуваме на СПЕспресоЖенски печатСлајдер

(РАЗГОВОР) ЉУПКА ТРАЈАНОВСКА: Секоја жена е потенцијална жртва на насилство поради нееднаквата распределба на моќ во општеството

А.З.
Денес, 25. ноември, го обележуваме Меѓународниот ден на Организацијата на Обединетите Нации за елиминација на насилството врз жените и почетокот на 16-те дена активизам против родово...
СветСлајдерСцена

УМА ТУРМАН СО ШОКАНТНО ОТКРИТИЕ: Актерката прозборе за својата најдлабока тајна

И. Т.
Ума Турман по долги години со светската јавност ја сподели својата можеби најдлабоката тајна до сега дека имала абортус како тинејџерка.   51-годишната актерка која...