10.8 C
Скопје
19:36 - 20 април, 2024

Ознака : захарова

Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Захарова: Бараме од Србија став за испорака на оружје за Украина

Еспресо
Москва бара од Белград да ги открие сите факти. Москва побара од Белград официјален став за информацијата дека од Србија и е доставено оружје на...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Захарова: Убиството на Дугина се истражува поради вмешаност на Киев

Еспресо
Руските агенции за спроведување на законот ја истражуваат смртта на Дарија Дугина. Службите за спроведување на законот ја истражуваат смртта на Дарија Дугина, доколку се...
ЕспресоСлајдер

Захарова: „САД е на работ на отворена воена конфронтација со Русија, две нуклеарни сили“

Еспресо
Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи користи огнени зборови во коментарот на односот на САД кон украинската криза, кои поттикнаа ескалација поради испраќање оружје...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Москва: „На работ сме на судир меѓу нуклеарните сили“

Еспресо
САД и нивните сојузници се на работ на отворен воен судир со Русија, што би било „директен вооружен конфликт меѓу нуклеарните сили“: ова е предупредувањето...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Откажана посетата на Лавров на Белград; Захарова: „Европа е таа која ја оградува Русија“

Еспресо
Планираната посета на Србија на рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров се откажа откако Македонија, Бугарија и Црна Гора го затворија воздушниот простор за...