25.8 C
Скопје
13:48 - 25 мај, 2024

Ознака : телефонски разговор

БалканВи ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПСцена

Актерката Сека Саблиќ го прослави 80-от роденден: „Пет пари не давам за тоа“

М. Р.
Легендарната југословенска и српска актерка Јелисавета Сека Саблиќ вчера го слави својот 80-ти роденден. Иконата на српската кинематографија на својот роденден го поминала работка. Актерката...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Русија е „сè уште отворена за дијалог со Украина“: Двочасовен телефонски разговор меѓу Макрон и Путин

Еспресо
Дури и ако „Киев не е сериозен“, Москва сепак вели дека е отворена за дијалог. Ова е прв разговормеѓу рускиот претседател и неговиот француски колега...