36.8 C
Скопје
16:42 - 18 јуни, 2024

Ознака : Јелисавета Сека Саблиќ

БалканВи ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПСцена

Актерката Сека Саблиќ го прослави 80-от роденден: „Пет пари не давам за тоа“

М. Р.
Легендарната југословенска и српска актерка Јелисавета Сека Саблиќ вчера го слави својот 80-ти роденден. Иконата на српската кинематографија на својот роденден го поминала работка. Актерката...